Yanlışlıkla Muhabbet Kuşumu Ezdim

feneresevdalı

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 4650G
GPU: RX Vega 7
RAM: 2x8 Goodram 3600 MHz CL 18
SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 NVME
PSU: FSP Hyper K 500w 800+
Bundan 1.5-2 yıl önce evde bakmak için 3 aylık yavru bir erkek muhabbet kuşu almıştık. 9 aylık olunca da yalnızlık çekmesini istemediğimiz için kendisine eş almıştık. İki kuşu günde yaklaşık 8-9 saat odamda çıkarıp akşam kafeslerine koyuyordum. (kuş bunlar uçmak doğalarında var) Dün gece kafese koymaya çalışırken dişi kuş gözümün göremeyeceği karanlık bir yere konmuştu. Onu ararken yanlışlıkla üstüne bastım :( Feci bir şekilde çırpındı 5-10 adım kaçtı. Yakaladığımda kanadı çarpıktı ve burnundan kan geliyordu. (baya fazla kan aktı) Maksimum 1 dakika içinde elimde can verdi 😟 Sizlere bu üzücü hadise sonrası 2 soru sormak istiyorum.

1. Sorum istemeyerek yaptıysam da sonuçta ben yaptım. Sizce bunun günahı nedir ? Ne şekilde tövbe etmeliyim?

2. Sorum erkek kuşumun yanlız kalıp intihara teşebbüs etmesinden korkuyorum. Ancak bu olaydan sonra yeni bir kuş sahiplenmekten ciddi manada korkuyorum. Erkek kuşumu ilk 9 ay olduğu gibi yalnız beslememiz problem olur mu? Onunla nasıl ilgilenmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazık olmuş, yapacak bir şey yok. Bile isteye öldürmemişsin, aman günaha girdim falan diye saçma sapan düşüncelere de girme.

Bir dahakine daha dikkatli olursun. Erkek kuş da intihar etmez.

Yazık olmuş, yapacak bir şey yok. Bile isteye öldürmemişsin, aman günaha girdim falan diye saçma sapan düşüncelere de girme.

Bir dahakine daha dikkatli olursun. Erkek kuş da intihar etmez.
Hocam dişi kuş 3 aydır bizimleydi. Sadece kaybettiğime üzüldüm. Bir de vicdan azabı. Ama erkek olan canım ciğerim. Ona olan sevgimi tarif edemem. Diğer kuşun öldüğünü anladığına şüpheliyim. Anladığında intihar etmeye çalışır diye gerçekten korkuyorum.

Benim de çok sevdiğim muhabbet kuşum vardı. Oyuncaklarla oynamayı seviyordu. Birgün misafir çocukları gelince oyuncakları çıkarttılar. Kuşum da görünce yere indi ve çocuklardan biri üzerine bastı. Veterinere götürdük ama malesef kaybettik.😥

İstemeyerek yapmışsın. Ama ahirette hakkını alacak senden büyük ihtimalle. Kuş fazla açıkta bırakılmaz. Tehlikeli üzüldüm. Karanlık yerlerde kuş söyle aranır. Ayak ucunda yürürsün. Acaba zarar verirmiyim diye. Hatta ayak ucunu da kontrol edersin yavaş hareket edip elinle. Allah rahmet eylesin.

İstemeyerek yapmışsın. Ama ahirette hakkını alacak senden büyük ihtimalle. Kuş fazla açıkta bırakılmaz. Tehlikeli üzüldüm. Karanlık yerlerde kuş söyle aranır. Ayak ucunda yürürsün. Acaba zarar verirmiyim diye. Hatta ayak ucunu da kontrol edersin yavaş hareket edip elinle. Allah rahmet eylesin.
Hiçbir şey bilmeden konuşuyorsun. Kuşu bırak insanı bile gerçekten istemeyerek, yanlışlıkla öldürmenin hesabı sorulmaz.

Hocam normalde görülüyor ortalık. Zifiri karanlık değil. Ama yerdeki bir cismi kuş olarak gördüm. Onu alayım derken kuşa bastım.

Peki nasıl tövbe etmeliyim?
Hiçbir şey bilmeden konuşuyorsun. Kuşu bırak insanı bile gerçekten istemeyerek, yanlışlıkla öldürmenin hesabı sorulmaz.
Hocam ama feci can çekişti. Gözümün önünden gitmiyor. Zaten benden korkuyordu. (sebepsiz) Bu hayvan benden hakkını alır gibi ahirette :(

Af diliycen pişmanlık falan. Yapabileceğin bunlar. Kuşa sormak lazım ahirette. İnsan gibi konuşcak zaten ahirette. Kul hakkına giriyor ama bilmeden yapmışsın. Bilerek yapsaydın büyük ihtimalle tahmin odun olurdun geçici. Bilmeyerek olduğu için üzülme fazla.

Hocam normalde görülüyor ortalık. Zifiri karanlık değil. Ama yerdeki bir cismi kuş olarak gördüm. Onu alayım derken kuşa bastım.

Peki nasıl tövbe etmeliyim?

Hocam ama feci can çekişti. Gözümün önünden gitmiyor. Zaten benden korkuyordu. (sebepsiz) Bu hayvan benden hakkını alır gibi ahirette :(
Kuşçudan güvercin yemi al parka git ağaç kenarlarına dök sana misliyle geri dönecektir

Öncelikle çok geçmiş olsun isteyerek olmamış elbette günah olacağını sanmıyorum, bu konuda da nasıl tövbe edilir fikrim yok yanlışlıkla olmuş bir olay herhangi bir sizin isteğiniz durumunda gelişen birşey yok. Siz yine de içinizi rahatlatmak için hayvanlara yem filan verebilirsiniz. Diğer kuşun intihar edeceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı