Yanlışlıkla Muhabbet Kuşumu Ezdim

Af diliycen pişmanlık falan. Yapabileceğin bunlar. Kuşa sormak lazım ahirette. İnsan gibi konuşcak zaten ahirette. Kul hakkına giriyor ama bilmeden yapmışsın. Bilerek yapsaydın büyük ihtimalle tahmin odun olurdun geçici. Bilmeyerek olduğu için üzülme fazla.
Ya bilader gittin gördün mü de konuşuyorsun? Bir sus yahu. İnsanların canını sıkma.

Elimde 10 KG muhabbet kuşu yemi var. 1 kilosunu parktaki kuşlara döksem yerler mi?

Fenerli arkadaş bilerek olmamış. Demek istediğim ahirette soracak kuş niye ezdiğini? Sorulması demek ceza demek değil üzülme. O anlamda söyledim. Başka kuş sahiplenirsin. Kuşlara yem vermen çok hoşuma gitti. Allah razı olsun. Sorulur anlamında söyledim sade imtihan dünyası olduğu için. Bana da sorulacak küçükken yaptığım hatalar. Belli bir yaştan sonraki. Son olarak efendimiz zamanında bilerek kediyi aç bırakmış kadın kedi ölmüş. Kadın bu yüzden cehenneme gitmiş. Cübbeli Ahmet hocadan duymuştum. Ahlaksız kadın varmış çölde su içirmiş köpeğe. O da cennete gitmiş. Kimin nerden kazanacağı belli değil. En doğrusunu Allah bilir. Allah herşeyi bilir. Burdaki yazdıklarımı da bilir. Mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalışıyorum. Zaten günahkarım kendime üzülüyorum.

Son düzenleme:
Kuş fazla açıkta bırakılmaz.
Uçmazsa kanatları uyuşuyor kafeste rahatsız bir biçimde bekliyor. Satın aldık parasını verdik diye her şeyi yapma hakkına sahip değiliz ki onun da bir iradesi var. İstediği zaman kafesine kendinin girebileceği bir ortamı sunmak da açlığını susuzluğunu gidermek gibi bir sorumluluğumuzdur. Sen kuşu değil kuş seni kabullenecek, satın aldığımızı veya muhtaç olduğunu ona hissettirmemeliyiz. Benim şahsi görüşüm bu.
Geceleri veya tehlikeli zamanlarda kilitlemek hariç. Zorunlu sebepler çünkü.
Dün gece kafese koymaya çalışırken dişi kuş gözümün göremeyeceği karanlık bir yere konmuştu. Onu ararken yanlışlıkla üstüne bastım Feci bir şekilde çırpındı 5-10 adım kaçtı. Yakaladığımda kanadı çarpıktı ve burnundan kan geliyordu. (baya fazla kan aktı) Maksimum 1 dakika içinde elimde can verdi
Allah rahmet eylesin kendine kızman normal ama başın sağolsun. :( Unutmak için ve eşine unutturmak için tekrar dişi sahiplenebilirsin

Son düzenleme:
Uçmazsa kanatları uyuşuyor kafeste rahatsız bir biçimde bekliyor. Satın aldık parasını verdik diye her şeyi yapma hakkına sahip değiliz ki onun da bir iradesi var. İstediği zaman kafesine kendinin girebileceği bir ortamı sunmak da açlığını susuzluğunu gidermek gibi bir sorumluluğumuzdur. Sen kuşu değil kuş seni kabullenecek, satın aldığımızı veya muhtaç olduğunu ona hissettirmemeliyiz. Benim şahsi görüşüm bu.
Annem normalde kuş tekken salonda çıkarmama izin veriyordu. Ama 2. kuş gelince kuşları kafeste tutmamı istemişti. Bunu bildiğimden dolayı zorla ikna edip odamda çıkarmaya başlamıştım. Her şey de sorunsuzdu. Ta ki dün geceye kadar :(

Annem normalde kuş tekken salonda çıkarmama izin veriyordu. Ama 2. kuş gelince kuşları kafeste tutmamı istemişti. Bunu bildiğimden dolayı zorla ikna edip odamda çıkarmaya başlamıştım. Her şey de sorunsuzdu. Ta ki dün geceye kadar :(
Her şey Allah’ın takdiri. Vade yetmiş ömür bitmiş sadece. Senin yapabileceğin bir şey yoktu. Rabb’im öyle emredince öyle oldu diye düşün. Çektiğin vicdan azabı günahlarına kefaret olur inşallah. Erkek kuşuna da bir şey olacağını sanmıyorum merak etme. Ayrıca kafesten çıkarmakla en iyisini yapıyorsun bence.

Geri
Yukarı