Yanlışlıkla ucuz fiyata konulan ürün iadesi isteniyor

Belki burada Newegg vakasını hatırlayanlar vardır. 12-13K fiyatı olan laptopu 3.7k civarında yanlış girilmiş bir fiyat iken belki de yüzlerce kişi sipariş verdi. Bilindiği kadarıyla da kimseye yar olmadı o laptop.
Hayır burda 1 kişi satın aldı.
2020 eylül aylarında Favoriyol.com (anladınız) dan adata su 650 SSD siparişi verdim, SSD 15 günü geçti hala gelmedi, çözüm merkezine yazıyorum adamlar sadece geçiştiriyor, en son yasal haklarımı okudum, eğer 15 gün içinde göndermezler ise büyük yasal yaptırımlar ile sonuçlanıyormuş, ardından çözüm merkezi ile konuşurken hiç merhametli değildim eğer ürünüm yarına gelmez ise kendilerini yarın tüketici hakları mahkemesine vereceğimi söyledim, anlayacağın müthiş göz dağı verdim adam mesaj bile yazamadı, büyük ihtimalle amirleriyle vs. konuşmaya gitmişti ardından 15 gündür gelmeyen ürün 5 saat sonra öğlen 15:00 sularında kapıma ulaştı, getiren adam ne imza aldı ne de elinde ürünü getirdiğine dair bir belge imzalattırdı ayrıca kargocuya da pek benzemiyordu. Aradan 2 gün geçti yeniden Favoriyol.com a girdiğimde ürünün parasının hesabıma iade olduğu yazıyordu, gerçekten de baktım ininal.com a hesapta 199.80 TL para gelmişti :D hiç bozuntuya vermeden direkt yedim parayı, ardından 1 hafta boyunca garip garip telefonlardan tabiri caizse arama terörü oluyordu hiçbirini açmadım (bilmiyorum belki de Turkcell vs. idi dediğim gibi açmadım) o gün bu gündür hiç bir şey olmadı yani.
İkna edici teşekkürler.
Her türlü tüketici haklı iptal etmeyin. Kendi hataları.
Bu arada 458 liraya powerbank mi olur uzay mekiği aldın: d
Baseus 30000mah.

Belki burada Newegg vakasını hatırlayanlar vardır. 12-13K fiyatı olan laptopu 3.7k civarında yanlış girilmiş bir fiyat iken belki de yüzlerce kişi sipariş verdi. Bilindiği kadarıyla da kimseye yar olmadı o laptop.
He ya adamla ne dalga geçmiştik. Yok o ürün bana gelecek! Yok devlet iptal etmezse iptal olmasının şansı yokmuş! vs vs... Adam uzun bir süre boyunca parasına ulaşamayıp parasını firmaya kaptırıp, firmaya faizden para kazandırdı. Üstüne yetmedi kendini küçük duruma düşürdü forumda...

Yani açıkcası ben bu tarz konular görmüştüm forumda, tüketiciler haklıydı aslında. Bu İnternet alışveriş sitesi sonuçta buna göre dikkatli olmalıydı diye düşünüyorum satıcı, ayrıca 460tllik ürün nasıl 80tlye hata olabilir ki. Belki uğraşırım belli olmaz biraz da gıcık oldum açıkcası. Ben satın aldım ve satıcının haklı olması beni biraz tilt etti diyebilirim.

Yani açıkcası ben bu tarz konular görmüştüm forumda, tüketiciler haklıydı aslında. Bu İnternet alışveriş sitesi sonuçta buna göre dikkatli olmalıydı diye düşünüyorum satıcı, ayrıca 460tllik ürün nasıl 80tlye hata olabilir ki. Belki uğraşırım belli olmaz biraz da gıcık oldum açıkcası. Ben satın aldım ve satıcının haklı olması beni biraz tilt etti diyebilirim.
Haklı olmasına haklısınız kesinlikle kanun sizin yanınızda. Markette rafta 20 lira yazan ürünü kasaya getirdiğinizde 100 lira bile çıksa 20 ödeyip gidebilirsiniz.
Sizin durumunuza gelicek olursam arada çok büyük fiyat farkı var bariz bir şekilde yanlışlık olduğu belli ben şahsen kimsenin hakkına girmek istemiyceğimden dolayı iade ederdim. Ama örnek veriyorum ürün indirimdeydi indirim bittikten sonra fiyatı yükseltmeyi unutmuşlar işte o zaman acımazdım.

Haklı olmasına haklısınız kesinlikle kanun sizin yanınızda. Markette rafta 20 lira yazan ürünü kasaya getirdiğinizde 100 lira bile çıksa 20 ödeyip gidebilirsiniz.
Sizin durumunuza gelicek olursam arada çok büyük fiyat farkı var bariz bir şekilde yanlışlık olduğu belli ben şahsen kimsenin hakkına girmek istemiyceğimden dolayı iade ederdim. Ama örnek veriyorum ürün indirimdeydi indirim bittikten sonra fiyatı yükseltmeyi unutmuşlar işte o zaman acımazdım.
Açıkcası indirim yoktu, ürünün kendi fiyatı yazıyordu. Ve ben aldıktan sonra siparişim hazırlanıyor menüsüne geldi ve iade etmemi istediler hatadan dolayı.

Hocam mesafeli satış sözleşmesi gibi bir olay var bunu market ile karşılaştırmanız çok doğru olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı