Çözüldü Yanlışlıkla Windows'u sildikten sonra nasıl geri getirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Catflowers

Decapat
Arkadaşlar merhabalar kullandığım işletim sistemi Windows 10'du. Bende Dual boot yaparak yeni bir işletim sistemi açtım(Windows 11). Windows 10 SSD'ye kuruluydu. Bende ayriyetten 1 TB'lik hard disk vardı ben bunu böldüm ve oluşan diske de Windows 11 kurdum. Ardından birkaç saat sonra Windows 11 silmeye çalıştım ve yanlışlıkla Windows 10 sildim. Şu anda sadece Windows 11 işletim sistemi var ben tekrardan nasıl Windows 10 yükleyebilirim ve nasıl her şeyi geri getirebilirim?

Hala bu arada Windows 10'daki dosyalar SSD'nin içinde duruyor yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Detaylı yardım edebilecek varsa eğer discordumu verebilirim gerçekten yardıma ihtiyacım var
Sytehel#2217

Çözüm
Belki Bootloader zarar görmüş olabilir. Bir şansımızı deneyelim. Paylaştığım programı kur. Programı açtıktan sonra "Yeni kayıt ekle" kısmına bas. Orada "Sürücüsü" olarak sildiğini düşündüğün Windows 10 kurulu olan harf sürücüsünü seç ve ekle. Daha sonra kaydet ve bilgisayarını yeniden başlat. Umarım düzelir.
İlk öncelikle geçmiş olsun kardeşim benim bildiğim Windows 10 geri gelmez USB diski hazırlayabilirsin.
Ayrıca forum dışında yardım istemek ban sebebi diye biliyorum.

Windows 10 dosyalarının içinden kurtaracağınız dosyalar varsa onları alın. Sonrasında bir USB hazırlayıp temiz kurulum yapın.

Belki Bootloader zarar görmüş olabilir. Bir şansımızı deneyelim. Paylaştığım programı kur. Programı açtıktan sonra "Yeni kayıt ekle" kısmına bas. Orada "Sürücüsü" olarak sildiğini düşündüğün Windows 10 kurulu olan harf sürücüsünü seç ve ekle. Daha sonra kaydet ve bilgisayarını yeniden başlat. Umarım düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 dosyalarının içinden kurtaracağınız dosyalar varsa onları alın. Sonrasında bir USB hazırlayıp temiz kurulum yapın.
şuanda ssd diskindeki dosyaları ellemsem kurarken onları böyle nasıl diyim toplayarak kuramaz mı illa oradki herşeyi yedeklemem mi lazım
Tekrardan dual boot yöntemiyle SSD'ye W10 kurun hocam.
Kurulum aşamasında diskten bir şey silmemeye dikkat edin.
kurarken içindeki dosyaları silmez mi hocam
bilmiyorum hocam windows 11 sildim w10 sildi olabilir

Şu anda SSD diskindeki dosyaları ellemsem kurarken onları böyle nasıl deyim toplayarak kuramaz mı illa oradki her şeyi yedeklemem mi lazım.

Kurarken içindeki dosyaları silmez mi hocam.

Programları yedeklemek sizin için eziyet olur. Benim dediğim belgeler, resimler, setup dosyaları gibi varsa dosyaları yedeklemeniz. Programları kurmak için üşenmeyeceksiniz maalesef yapacak bir şey yok.

bilmiyorum hocam windows 11 sildim w10 sildi olabilir

Kardeşim "sildim" derken nasıl sildin. İlk mesajında "Windows 10 dosyaları duruyor" demişsin. Benim aklıma bootloader silinmiş olabilir geldi. Dediğim programı dene. Hangi disk üzerinde silinmişse bu program aracılığı ile o sürücü disk harf üzerinden ekleme yapacaksın çok basit bu :)

1-Windows 10 dosyalarınızı yedekleyin.
2-Bir temiz kurulum USB'si oluşturun.
3-HDD'yi çıkartın ve sistemde sadece SSD varken kurulumu yapın.

Dualboot bozulur mu bilmiyorum bilgisi olan düzeltebilir.

Geri
Yukarı