Yapacak İş Bulamamak

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Arkadaşlar öncelikle 3 ay sonra 18 olacağımı belirtmek isterim. İstanbul, Avrupa yakasında merkezi bölgede ve diğer merkezi bölgelere yakın ikamet etmekteyim. Fakat yapacak iş bulamıyorum. Şuan açıktan okuyorum ne yapmalıyım tavsiyeleriniz var mı?

Genelde tanıdıkla falan çözülür bu işler. Etrafındaki dükkanlara gidip sorabilirsin. Ya da iş arayanların kullandığı telefon uygulamaları falan var, genelde büyük şirketler tezgahtar falan istediğinde oraya ilan verir. Gazete ilanlarına da bakmalısın.

Kendi ilgi alanına göre bir kursa falan yazılabilirsin.

Düzgün bir eğitim hayatın olmadan iş hayatına atılmak istersen bulacağın iş de çoğu zaman asgari ücret seviyesinde olacaktır.
Mağazalara falan başvur her daim eleman arayan büyük bir mağaza vardır, mağaza elemanı daimi değildir biri gelir biri gider.

Arkadaş okuduğunu söylüyor zaten ama. :) Açıktan okuduğunda bütün yıl evde olursun, arkadaş belli ki zamanını değerlendirmek istiyor.

Aradığın asgari ücretli falan bir iş ise dedim zaten yapacağını ama aynı zamanda stajyerlik peşinde de koşabilirsin bu arada. İleride yapmak istediğin işe şimdiden stajyer olarak başlamak, tecrübe kazanımını sağlar. Başvuruda tecrübeliyim dersin. ;)

Eğer aklında kurduğun bir hayal varsa onu şimdiden yapmak için işe koyul. Çünkü yapmak istemediğin bir işi aşkla, sevgiyle yapamazsın.

İş bulamamak deyince şu bilgisayar veya yazılım mühendislerinin sıkça yaşadığı mağduriyet aklıma geldi, bu tip mezunlara iş verecek bütün iş yerlerinin tecrübeli eleman sevdası. Hey Allah' ım adam hiç çalışmadan nasıl tecrübe kazanacak.
Not: Elbette işe giriyorlar fakat girdiği yerlere girene kadar... İşe alacak olanlar 40 dereden su getirtiyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı