Yapay Zeka Gelecekte Benlik (Bilinç) Kazanarak İnsanlığı Tehdit Edebilir mi?

En büyük tehdit milyonlarca insanın işini kaybetmesi. Yapay zeka mimarlık, doktorluk mesleklerini bile yapabilecek ileride.

Son düzenleme:
Normalde Matrix, i Robot, Terminator filmlerini bitirmiş biri olarak yapay zekanın bu kadar gelişip insanlığı tehdit edeceğine, en azından o yılları göreceğime pek inanmıyordum. Ta ki bilimsel çalışma ortamında 2 robot tasarlanana kadar. Bu 2 robot, kendi aralarında mühendislerin anlayamadığı bir dil üretiyor ve o dil üzerinden iletişime geçiyor. Tüylerim diken diken olmuştu bu haberi duyunca. Kontrolden çıkan robotları, tasarımcı mühendisler imha etmek zorunda kalıyorlar. Robot istilası, zombi istilasından daha beter bir şey olurdu. Hem taktik var, hem hızlı hem de dayanıklı. [KAYNAK]

Robotlarına silah verir savaşa yollarsın ve insan kaybı yok ne güzel... anladım abi çok sağol🤣 İyi de yapay zeka yine savaş çıkarmıyor ki yine sen insan savaş çıkartıyorsun:)

Savaşı da sen çıkar robotları ben göndereyim :p Olası bir savaşta kimsenin nükleer güç kullanmak isteyeceğini sanmıyorum. En pratiği kimyasal veya robotlarla saldırı olacaktır. Biz hadi Hollywood etkisi diyoruz ama bunu düşünenler illa ki vardır. Güç yarışı bu, bir yerde patlayacak.

En büyük tehdit milyonlarca insanın işini kaybetmesi. Yapay zeka mimarlık, doktorluk mesleklerini bile yapabilecek ileride.
Geçende bizim okula bir tane tuğla fabrikasında çalışan ağabey geldi. Makineler yüzünden işini kaybetmiş 2 ay önce. 2 haftada bir herhangi bir meslekten birini çağırıyorlar.

Geçende bizim okula bir tane tuğla fabrikasında çalışan ağabey geldi. Makineler yüzünden işini kaybetmiş 2 ay önce. 2 haftada bir herhangi bir meslekten birini çağırıyorlar.
Yapay zeka ile ilgili bir belgesel izlemiştim. Microsoft da çalışan üst düzey bir yönetici sekreterini işten çıkarmış, yerine yapay zeka bakıyormuş. Yapay zeka nedeniyle işini kaybeden ilk insan olmuş o kız.

Yapay zeka ile ilgili bir belgesel izlemiştim. Microsoft da çalışan üst düzey bir yönetici sekreterini işten çıkarmış, yerine yapay zeka bakıyormuş. Yapay zeka nedeniyle işini kaybeden ilk insan olmuş o kız.
Birde yeni yapay zekalı muhabirler çıkmış belki görmüşsünüzdür. Barış Özcan videolarında mevcut. Ama o kadar gerçekçi ki.

Zaten bu zamanda ne yaşan söyleyeyim doktor, mühendis gibi meslekler zor. Çünkü robotlar bunların yerini kapıyor. Şu an en iyi meslek “bence” mühendislik ( özellikle yazılım ve makine. ) çünkü ileride o robotları sen yapacaksın yani robotlar şimdilik kendi kendini yapamaz.

E işini daha doğru yapıyorlar ve masrafsızlar. Doğal sonuç bu biraz da. Annen ameliyat olsa (Evlerden ırak) %100 hatasız yapacak bir robotun mu yapmasını istersin yoksa insan bir doktorun mu yapmasını isterdin operasyonu? Dürüstçe cevap verin yani:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı