Yapmam gereken veya öğrenmek istediğim şeyleri ertesi gün hatırlayamıyorum

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Yapmak istediğim veya öğrenmek istediğim şeyler var. (Genelde bilgisayarda)
Ama ertesi gün veya ileri bir zamanda hiç aklıma gelmiyor.
Normalde her sabah ,öğle akşam hatırlamam gerekiyor.
Ama ayda bir kere anca hatırlıyorum.

Örnek vereyim: Adobe premiere öğrenmek istiyorum. Biraz öğrendim. Belli bir zaman geçti. Birkaç video yaptım. Belli bir zaman geçti.
Şuan hala boşboş duruyorum. Başlayalı aylar oldu ama anca başlangıç basit bilgileri biliyorum.

Birşeyler öğrenmek veya yapmaktansa youtube,da birşeyler izlemek gibi şeylere kapılıp duruyorum.
Bir videoya başlayınca durmuyorum. Sanki iradem gitmiş gibi oluyor. Öylece saatlerim geçiyor.
İzlememin genel sebebi moralimin bozuk olması,neşesiz,mutsuz olmam. Moral versin diye başlıyorum. Saatler geçiyor.

Yıllar önce youtube gibi birşeyler izleme şeyini bırakmaya çalıştım. Neredeyse hiç kullanmıyordum ama hayatım pek düzelmedi. Bırakmak için alternatif yöntemler tavsiye etmeniz güzel olabilir. Ama hayatımın bir parçası olarak görüyorum. Sadece birşeyleri hatırlamama sorunu olmasa hiç sorun yok gibi.

Todoist gibi yapılacaklar listesi yapılan programların çoğunu kullandım. Pek faydası olmadı bu konuda. Sadece liste yapmama yarıyor. Telefonumun ana ekranında yapılacaklar yazmasına rağmen görmüyor hatırlamıyorum.

Ayrıca zamanında kağıtlara yazdığımda olmuştu ama işe yaramadı. Hatta bilgisayarın arka planına da yazdım.

Kendiliğinden içime doğmazsa birşeyi yapmıyorum. Bu da az oluyor.

Not:Öğrendiğim şeyleri hatırlamakta sorunum yok. Hafızam güçlü denilebilir. Sorunum yapacağım şeyleri hatırlayamamak.

Telefonuna günlük notlar oluşturup bilgisayar ekranına post-it ile "notlarına bak" tarzı bir hatırlatıcı hazırlayabilirsin. Veya yine telefonundan takvim veya alarm uygulamalarını kullanarak kendine önündeki günler için hatırlatmalar hazırlayabilirsin.

Telefonuna günlük notlar oluşturup bilgisayar ekranına post-it ile "notlarına bak" tarzı bir hatırlatıcı hazırlayabilirsin. Veya yine telefonundan takvim veya alarm uygulamalarını kullanarak kendine önündeki günler için hatırlatmalar hazırlayabilirsin.
Onu da yaptım işe yaramadı. Monitörüm yanında bile olsa gözüm görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı