Yaptığım Amatör Beat #1

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 864
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Boş zamanımda amatör olarak yaptığım beat'i paylaşmak istedim. Bu işten anlayan arkadaşlar fikirlerini belirtirse çok iyi olur :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dinlediğim bir müzik türü değil ama kulaklar şiddetle bir vokal aramakta. Sadece "beat" olarak bakarsak, kitleye göre beğenilebilcek bir alt yapı. Ancak bir bütün parça olarak bakarsak, çok tek düze ve yukarıda dediğim gibi vokalsiz.

Eline sağlık, devam et, doğru yoldasın.

Güzel fakat kulağı biraz fazla yoruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şuradaki 3.39'da başlayan beat çok hoşuma gitti. Sanırım seninkiyle arasındaki fark arka planda çalan melodi. Bir ritmi var ve bass kısmı ona uyuyor. Başarılar dilerim güzel şeyler çıkacak bence :D

Boş zamanımda amatör olarak yaptığım beat'i paylaşmak istedim. Bu işten anlayan arkadaşlar fikirlerini belirtirse çok iyi olur :)

Clap gerçekten değişmeli. Tigth Snare deneyebilirsiniz. Ayrıca tarzına göre fazla slow olmuş. Eğer melodi kullanmayacaksanız BPM'ini arttırmanız gerekebilir. FX kullanımını biraz arttırıp Reverb işini biraz daha öğrenmenizi öneririm.

Ritim ve tonlar üzerine biraz uğraşmak lazım. Baş tarafta vuruş problemi baya fazla, sonrasında da bazı tonlar kulak tırmalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı