Yaptığım Remaster nasıl olmuş?

Flakko

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
B.B. King'in The Thrill Is Gone (Crossroads 2010) parçasında biraz düzenlemele yaptım. Çok gürültü ve cızırtı vardı. Limiter, Loudness Normalization ve tiz filtreleri ekledim Audacity üzerinden. Şu an kulağıma daha sakin ve davullar daha ferah gelmeye başladı. Daha taze sanki davullar. Sizin kulağınıza nasıl geliyor merak ettim. İki versiyonu birbiriyle kıyaslarsanız farkı anlarsınız bence dikkatli bir dinlemede. Kapağını da kendim tasarladım.

İndirme Linki: easyupload.io
B.B. King - The Thrill Is Gone:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

cover.png

graphic.png

Mastering yapmış olamazsınız. Çünkü mastering dediğiniz şey; daha önce mastering edilmiş bir kayıt üzerinden yapılmaz. Bunu yapabilmeniz için Mastering öncesi için hazırlanan -6db / -3db stereo imaja (mix) ihtiyacınız var.

Youtube mastering yapılmış, -1db / 0db bazen de; +2db ye kadar peak değerler kullanır. Bu seviyeyi işleyemezsiniz.
LUFUS değeri -13db / -15db tir. daha da sıkıştırmak dışında işleyemezsiniz.

işlemde yaptığınız sonucun iyi olma ihtimali yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı mümkün değil.
Stüdyoya geçince linki dinler tekrar bir yorum yaparım.

Hocam o linki değiştireceğim o linktekinin mastering ile alakası yok. Yani işte eklediğim efektler sayesinde kayıt daha iyi geliyor kulağıma öyle diyeyim.

Yeni Link: easyupload.io
@Single_factor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı