Yaptığım siyah forum tasarımı nasıl olmuş?

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Sıfırdan bir forum yazılımı geliştirmeye çalışıyorum. Sitenin içeriğine bağlı olarak tasarım karanlık olmalıydı, ben de böyle bir tema oluşturdum. Henüz footer bile yok ancak olduğu kadarıyla size göstermek istedim. İlk başta mor renk daha fazla kullanılıyordu ancak daha karanlık olması için bazı mor kısımları siyahla değiştirdim.

2020-08-01_14-44-30.png

Sizce hangi kısımları değiştirmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel duruyor değiştirme değil de eklemer yapabilirsin. Diyeceklerim zaten aklındadırda yine de söyleyeyim. Forum yazısını güzel bir GIF logo olarak animasyonize edebilirsin. Bir Hover'la falan tetiklenecek şekilde mesela olabilir. Head'rın üst kısmındaki section'a sosyal medya bağlantı Box'ı koyabilirsin. Senin creatifliğine kalmış aslında birazda. İlham alabiliceğin farklı örnekleri incele bence birebir kopyalamada mixleyerek bir şeyler yapabilirsin tavsiyem. Ama güzel olmuş tebrikler.

Son düzenleme:
Logo örnek olarak yapıldı, maksat boş durmasın diye. Logo öyle kalmayacak yani merak etmeyin :)

Hepsi güzel olmuş ama en üstteki panel fazla yer kaplıyor. Mavi renkli kısımlar da fazla göz alıyor gibi.(Renk tonu olarak.)
Siyahın yanında en güzel duran renklerden biriydi bu mor tonu, muhtemelen yönetici paneli içerisinde renk değiştirme gibi bir ayar koyarım yönetici istediği rengi uyarlar siteye.

@Zembla İlk başta logo ortada, solda ise sosyal medya ikonlarının bulunduğu bir yerleşimle tasarlayacaktım siteyi. Ancak site warez, nulled içerik barındıracağından dolayı çok fazla iletişim bilgileri vermek istemiyoruz o yüzden bu fikirden vazgeçtim.

Son düzenleme:
@Zembla İlk başta logo ortada, solda ise sosyal medya ikonlarının bulunduğu bir yerleşimle tasarlayacaktım siteyi. Ancak site warez, nulled içerik barındıracağından dolayı çok fazla iletişim bilgileri vermek istemiyoruz o yüzden bu fikirden vazgeçtim.
Anladım renk seçimleri başarılı bende bir tasarımımda beyaz mor kullanmıştım şuan öyle duruyor ama revize edicem bir kaç işlem daha bittikten sonra birde dediğin gibi site renklerini değiştirme gibi bir opsiyon koymak güzel fikir hem bu güzelmi yoksa şumu güzel muhabbeti çözülmüş olur nede olsa renkler zevkler tartışılmıyor ☺

AcForums yazan kısım daha güzel yapılabilir, ayrıca daha koyu bir mor seçerseniz daha uyumlu olacaktır.

Bide açılan konulara yarıldım, ne onlar öyle :D.
Daha koyu bir mor deneyeceğim ancak ondan önce kategori isimlerinin yazdığı o mor kısmın arkasında opak bir arkaplan vermek istiyorum, hem bu sayede o kısım zaten ister istemez kararmış olacak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı