Yaptığım spor kas kütlemi artırmak için yeterli mi?

albinocemyilmaz

Decapat
Arkadaşlar, boyum 1.73, kilom 61. 65 kiloya çıkmak istiyorum ama kas olarak. Evde her gün 60 şınav (2 set halinde, giderek artırıyorum.) Ve şınav benzeri iki hareket kollar yukarıda ve aşağıda olmak üzere, onlar da 2 set 20 tekrar. İki tane 5 litrelik (toplam 10), su şişesi kaldırıyorum. 2 set 30 ve 20 tekrar olmak üzere. Karın için 300 crunch ve diğer karın hareketleri 5 dakika sürüyor toplam. Ve bacak için giderek artırmak üzere 30 squat. Hepsi toplam 40 dakika sürüyor ve antrenman esnasında kaslarım tükenene kadar çalışıyorum. Beslenme olarak da kahvaltıda iki haşlanmış yumurta, 4-5 dilim tam buğday ekmeği. Akşamları ev yemekleri ve ara öğünlerde bol kuruyemiş ve yulaf ezmesi. Ne önerirsiniz? Yağ almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hareketleri her gün yapıyorsanız vücudunuz kilo almaktan çok yakar, bu kadar hareketi devam ettirmek kas kaybına bile yol açabilir. Ayrıca programda hiç sırt kası egzersizi görmedim.

Ağırlıklı veya ağırlıksız şekilde antremanlarına düzenli devam edip, öğünlerinde sağlıklı karbonhidrat ve yağ ile minimum 100gr civarı protein almaya devam edersen, gözle görülür şekilde kas kütleni artırabilirsin istikrarlı şekilde. Uyku düzenin çok mühim. Tartıya takılma, tartı aynadır. Youtube üzerinde bilindik kanallardan evde antreman ve beslenme videoları ile bilgi edinebilirsin. Antremanlarını, vücudundaki her kas kütlesini çalıştıracak şekilde ayarlamanı öneririm. Sabit şekilde temel antremanlara takılıp kalmaya bence gerek yok. Birden fazla kas bölgesini aynı anda aktif eden karma hareketler, total görüntü gelişiminde oldukça etkili ve dayanıklılığı artırır. Bel, boyun, kol, bacak vs. ölçülerini not alman, 1 ay sonra tekrar ölçtüğünde farkı görmeni sağlar ve motivasyonunu artırır. TDEE'ni hesaplayıp, kısaca aldığın ve yaktığın kalori miktarı birbirine eşit olduğu sürece, yukarıda bahsettiğim durumlara da dikkat ettiğin sürece, teorik olarak yağ oranın sabit şekilde kas kütleni artırırsın.

Arkadaşlar, boyum 1.73, kilom 61. 65 kiloya çıkmak istiyorum ama kas olarak. Evde her gün 60 şınav (2 set halinde, giderek artırıyorum.) Ve şınav benzeri iki hareket kollar yukarıda ve aşağıda olmak üzere, onlar da 2 set 20 tekrar. İki tane 5 litrelik (toplam 10), su şişesi kaldırıyorum. 2 set 30 ve 20 tekrar olmak üzere. Karın için 300 crunch ve diğer karın hareketleri 5 dakika sürüyor toplam. Ve bacak için giderek artırmak üzere 30 squat. Hepsi toplam 40 dakika sürüyor ve antrenman esnasında kaslarım tükenene kadar çalışıyorum. Beslenme olarak da kahvaltıda iki haşlanmış yumurta, 4-5 dilim tam buğday ekmeği. Akşamları ev yemekleri ve ara öğünlerde bol kuruyemiş ve yulaf ezmesi. Ne önerirsiniz? Yağ almak istemiyorum.
Bir yere kadar kas kütleniz artar o da çok fazla değil yani.

Şunun trapezleri daha küçük versiyonu olabilir. Göğüsünüzde bu kadar şekilli olmaz.
Dh7i7rcX4AYXDVJ.jpg

Geri
Yukarı