Yaptığınız Pelerinsiz Kahramanlıklar

Sınıf toplu disiplin cezası alacak iken suçu üstüme aldım. Berber de usta sırf üzülmesin diye saçımı beğendim diyorum. Ana sınıfı'na gider iken arka tarafa dışkısını bırakan çocuğu suç üzerinde yakalattım.

Son düzenleme:
Kedi sahiplendim.
20200815_164212.jpg

Üniversite'de yan tarafımdaki kızın regl ağrısından ölmek üzere olduğunu fark edip dersin ortasında herkesin önünde fırça yiye yiye dışarı çıkıp su, ağrı kesici ve çikolata almam geldi aklıma. Dönüşüm ders arasına denk geldi, kimseye çaktırmadan aldıklarımı uzattım. Sonrasında uzun bir süre birlikte olduk. :) Hâlâ arada görüşürüz arkadaş gibi, o İzmir'e sık sık gelir ben İstanbul'a arada giderim.
Hocam regl ağrısı olduğunu nasıl anladınız?

Bir başkası için değil kendi kendime kahraman olmuştum. Bir keresinde yolda yaya halindeyken ışıklar yayaya kırmızı yanmasına rağmen arabaların hiçbiri hareket etmiyordu ve ben de kırmızı yandığı için geçmemeyi tercih ettim. Arabalar hareket etmeye başladığında şoförlerden biri camdan çıkıp "aferin be delikanlı, süpersin!" demişti ve kendimi çok gururlu hissetmiştim :D

Hocam regl ağrısı olduğunu nasıl anladınız?
2 kız kardeşim var, yaşadığım 3 ailede de benim yaşıtım ya da büyük kuzen olarak erkek yoktu hepsi kadındı. Bu kadar kadınla yaşayınca, ailelerimde iletişime geçebileceğim herkes kadın olunca bazı şeyleri onlar kadar iyi öğreniyorsun.

Aşırı sağanak bir yağmurda görme engelli bir adamı evine kadar bırakmıştım, o yağmurda adam bana yardım edin diyordu kaldırımda insanlar o kadar acımasız olmuş ki dönüp bakan yoktu, sırılsıklam oldum 3 hafta hasta yattım ama o adamı evine kadar bıraktım, o adamı hala orada gördüğüm an aklıma geldiği zaman gözlerim dolar istemsiz göz yaşı dökerim.

Büyük bir kahramanlık sayılmaz ama insanlara yardım etmeyi seviyorum.

Marketteyim, alışverişimi yaptım ve kasaya yaklaşıp sıraya girdim. Önümde 2-3 kişi var. En önde de aldıklarını geçiren, halinden anlaşıldığı kadar mazlum bir teyze var. Her neyse aldıklarını geçirdi daha sonra cüzdanını açtı. Tek tek bozuk paraları sayıp veriyor, en sonunda kasiyer eksik teyze dedi. Teyze önce boynunu eğdi ve sıkılarak ''o zaman şunları bırakayım evladım'' dedi.

Önümdekiler teyzeyi izliyor. Ben de olayı fark edince kasiyere işaret edip geçir dedim. Kasiyer tamam teyze eksik değilmiş deyip geçirdi ve kadının mutluluğu gözlerinden anlaşıldı. O an ben de istemsizce mutlu oldum. :)

Teyzenin eksik kalan parasını ödedim. Aldıklarımdan 1 poşette teyzeye verecektim (rencide etmeden) ancak maalesef marketten çıktığımda teyzeden hiçbir iz göremedim...

NOT: Normalde yapılan iyilik hiçbir zaman anlatılmaz ama hem beni hem karşı tarafı mutlu ettiğinden anlatmak istedim. :)

Geri
Yukarı