Yaralı Güvercine Nasıl Bakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

377660

Kilopat
Makaleler
9
Merhaba, bugün apartmanın arka bahçe kapısında bir güvercin buldum. Uçmaya çalışıyordu az çok havalanıyordu bide çok az yürüyordu. Tam o sırada bi kedi geldi kaptı mi artık ne oldu ne kadar hızlı davransam da sanırım darbe indirdi kusa, o andan sonra en uçuyor ne yürüyor.

Kusun kanadının hemen altında bir yara izi var. Kırmızı büyük bir et. Deriyi parçalamış resmen. Ama kabuk bağlamış gibi yanı yeni değil.

Bacakları hareket etmiyor. Nasıl koyarsam o şekli alıyor.

Kanatları asagi eğik. Sanki hayattan bıkmış gibi. Salmış kendini.

Kene mene var diye eve alamadım. Suyunu ve yemini verdim ama ne yedi ne içti. Apartmanın yüksek bir yerine koydum (düşmeyecek şekilde) üstü açık bir kutunun içinde. Acı cekiyor sanırsam arada inleyip duruyor, üzülüyorum yemin ediyorum.

Veterinere gitsek dünyanın faturasını çıkaracak ki burada adamakıllı bir veteriner yok. Ölüme terk etmek de istemiyorum, ölse bile acı çekmesini istemiyorum. Allah rızası icin ben bu kuşu nasıl iyileştirebilirim? Krem falan mi süreyim? Yabani Güvercin bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Veterinerin kapısının önüne bırak kaç. Bakması lazım.
Tekmeler atarlar. Buradaki veterinerler icin hayvanın önemi yok. Para önemli. Onlar icin hayvan can degil zaten, oyuncak.

Güvercin zaten ağır yaralanmış, şu saatten sonra yaşaması kendisine eziyet. Bari bıraksaydınız da kedi nasiplenseydi.
Kediler yemiyor, bogazini parçalıyor ve bırakıyor ki o durumda dakikalarca kıvranırdı. Buranın kedileri öyle.

Tekmeler atarlar. Buradaki veterinerler icin hayvanın önemi yok. Para önemli. Onlar icin hayvan can degil zaten, oyuncak.

Kediler yemiyor, bogazini parçalıyor ve bırakıyor ki o durumda dakikalarca kıvranırdı. Buranın kedileri öyle.
Evet hocam. Hepsi yemiyor, öldürmek için öldürüyor.

Ölmesi icin dua ediyorum. Kafasını kopartmak da içimden geçmiyor degil. Hastalıklı ve olum döşeğindeki kuşların kafasını kopartıyorlarmış.
Doğru, arkadaşım söylemişti. Ama ben ellemezdim, belki bir mucize gerçekleşir kendine gelir. Vetenire götürmekten başka çare yok gibi gözüküyor. Devlete bağlı veterinerler hiç yok mu, onlara götürseniz?

Doğru, arkadaşım söylemişti. Ama ben ellemezdim, belki bir mucize gerçekleşir kendine gelir. Vetenire götürmekten başka çare yok gibi gözüküyor. Devlete bağlı veterinerler hiç yok mu, onlara götürseniz?
Yok. Güvercin besleyen arkadaşıma sordum da artık kurtulma şansı yok gibi bir şeymiş. Şimdi indim yine kontrol ettim, öyle duruyor. Yemini suyunu koydum. Ara sıra yem yiyor, sesi geliyor. Sabah olmazsa veterinerleri tekrar dolaşırım. O da olmazsa uyusturucu fisfis alır yarasına falan sıkarım ya da vücudunu uyusturur kafasını koparırım.

Yok. Güvercin besleyen arkadaşıma sordum da artık kurtulma şansı yok gibi bir şeymiş. Şimdi indim yine kontrol ettim, öyle duruyor. Yemini suyunu koydum. Ara sıra yem yiyor, sesi geliyor. Sabah olmazsa veterinerleri tekrar dolaşırım. O da olmazsa uyusturucu fisfis alır yarasına falan sıkarım ya da vücudunu uyusturur kafasını koparırım.
Yarası çok mu büyük müsaitsen resmini atabilir misin hocam?

Yarası çok mu büyük müsaitsen resmini atabilir misin hocam?
Kuşa dokunmak istemiyorum. Kanadı, ayağı falan kırık olabilir. Eziyet cektirtmeyelim. Yarasını söyle anlatayım, ortalama ayak parmağı kadar bi et büyüklüğü düşün.

@XEfe.Bey
4BDCAAFF-CFBE-4461-B9F8-0BE7F9B200A9.jpeg

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı