Yararlı ve bilgilendirici bir mobil uygulama yazmak istiyorum

Puding Bey

Hectopat
Merhabalar, anlatacağım şey biraz forum tarzı olabilir. 2 editör arkadaşım ve ben bir ekibiz. Ben C# ortalamanın bir tık altı biliyorum. Aynı zamanda biraz Java diline hakimim. Amacımız yararlı bilgiler içeren bir mobil uygulama yapmak. Editör yetkisinde olan arkadaşlarımız ana sayfaya yararlı bilgiler içeren yazılar yazacaklar. Ben de böyle bir mobil uygulama yazmaya karar verdim. Ancak ilk deneyimim olacağı için sizlere başvurayım dedim.

Sorularım şunlar:
  • Sizce C# uygun mu ? Farklı bir yazılım dili ile de yazılabilir mi ?
  • Sunucu gerekli mi bu uygulama için ? Eğer gerekliyse ne kadar bütçe ayırmam gerek.

1. Java biliyorum demişsin, Android için Java kullanabilirsin, ama iOS tarafı için Swift öğrenmen gerekecek veya hibrit uygulama geliştirme çözümlerine de bakabilirsin (React Native, Flutter vs.).
  2. Statik veriler ile çözülebilir, ama her bilgi eklemek istediğinde uygulamayı Play Store'a tekrar deploy etmen gerekecek ve uygulamayı güncellemeyenler yeni verilere ulaşamayacaklar. Bu yüzden evet, şart.

1. Java biliyorum demişsin, Android için Java kullanabilirsin, ama iOS tarafı için Swift öğrenmen gerekecek veya hibrit uygulama geliştirme çözümlerine de bakabilirsin (React Native, Flutter vs.).
  2. Statik veriler ile çözülebilir, ama her bilgi eklemek istediğinde uygulamayı Play Store'a tekrar deploy etmen gerekecek ve uygulamayı güncellemeyenler yeni verilere ulaşamayacaklar. Bu yüzden evet, şart.

Teşekkür ederim dostum. Peki ya Java ile bu uygulamamızı geliştirirken aynı zamanda C# ile soru-cevap oyunu yapabilir miyim? 2. Unity buna destek sağlar mı bu oyun için? :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı