Yaratıcı Fikirler

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
Bu başlık altında, gündelik hayatta denk geldiğimiz, bir yerde okuyup ''Oha, süpermiş'' dediğimiz ya da aklımıza gelen(başka yerlerden çarpma olmasın ama :D) fikirleri paylaşalım istiyorum.

Araba tasarımı ile ilgili bir bilgi paylaşayım.
VW, zamanında öyle bir araba çıkaracakmış ki, herkes alabilsin diye çok ucuz, masrafsız olacakmış. Almanca bilgim yanıltmıyorsa, markanın Türkçesi millet demek ya da onun gibi bir şey. Motorunun arkada olduğunu hepimiz biliriz. Bunun sebebi, arka tekerlere güç ileten mil ve akslardan tasarruf etmekmiş.

Arabanın ön camına su pompalayan pompa ve motorunu koymak maliyeti arttırdığı için, suyu ön cama yedek lastik pompalıyormuş. Yani yedek lastikteki hava ile su pompalanıyor. Bu araba Passat değil, Jetta değil. Bu araba bizim tabirimizle; Vosvos. :D (tabii motorun yerini yazınca tahmin etmişsinizdir )

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar maliyetli olsalar da, benim PC tasarımı ile ilgili çok güzel fikirlerim var. Fakat bu fikirlerimi uygulayabilmem için bolca zaman ve paraya ihtiyaç var.:(

BanoMatic diye bir eklenti gelistireceksin, Türkce imla hatasi yaptiginda seni otomatik banlayacak. Moderatörler ugrasmayacak öyle.

Büyük kolaylik olur vallahi. :)

@Neşeli Enginar bu bence kötü bir fikir... Sence böyle bir durumda, moderatörler sinek avına çıkmaz-mıydı? :D
Bence o tarz sistemlerin gelişmesi, gerçek hayatta bir çok insanın ekmeğiyle oynaması demek.:)

Harika bir fikir bence. O zaman moderatörler daha cok soru ve sorunla ilgilenir.
Zamandan büyük kazanc olur. :) Bu fikrim icin nobele aday gösterilmeyi bekliyorum. :neşeli:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı