Yarı gamepad destegi ile tam gamepad destegi arasındaki fark

İşletim sistemi
Windows 10

ego muhsin

Decapat
Yer
Cehennemin Dibi
Daha fazla  
Merhaba. Steam'de bazı oyunlarda yarı gamepad (kontrolcü) destegi, bazılarında ise tam gamepad destegi yazıyor. Bu ikisi arasındaki fark nedir, benim oyunum nasıl etkilenir?

Witcher 2'den örnek vereyim, o oyunda yarı gamepad desteği var mesela. Ve bazen duvardan atlama/tırmanma gibi işlemlerin butonları çıkmayabiliyor, karakteri geriye götürüp tekrardan o duvara gitmen gerekiyor. Bizzat gamepad ile oynarken yaşadım bunu.

Oyuna göre değişir hocam. Yarı destek olanlara da zamanla tam destek gelebilir.

Yarı kontrolcü desteği demek bazı noktalarda klavye veya mouse'a ihtiyaç duyacağınız anlamına geliyor ancak bunu daha adam akıllı yazan yok.
CS:GO'da tam kontrolcü desteği olmasına rağmen kontrolcüyü ayarlamak aşırı zor ve çoğu kontrolcüde yürünemiyor.

Yarı kontrolcü desteği demek bazı noktalarda klavye veya mouse'a ihtiyaç duyacağınız anlamına geliyor ancak bunu daha adam akıllı yazan yok.
CS:GO'da tam kontrolcü desteği olmasına rağmen kontrolcüyü ayarlamak aşırı zor ve çoğu kontrolcüde yürünemiyor.
Neredeyse tüm kontrolcülerle CS:GO oynanabiliyor. Steam'in geliştirdiği Geniş Ekran Modu buna olanak tanıyor. Direkt normal yerden açarsanız Xbox kontrolcüsü bile çalışmıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı