Yarım yenileme hızı FreeSync'i etkiler mi?

FreeSync'i hiç kullanmadım ancak anladığım kadarıyla o an aldığın FPS ne ise monitörünü o yenileme hızına sabitliyor, düşey senkronizasyonu yenileme hızının yarısına almak örneğin 144 Hz monitörünüz varsa orada FPS'i 72'ye limitlemesini sağlıyor, normal V-Sync'te 144 ise 144'e sabitler yani sanırım FreeSync yine olduğu gibi çalışmaya devam edecektir ve monitörü 72 Hz'ye alacaktır yada o anki FPS ne ise ona alacaktır.

Hocam NVIDIA kart ile Free Sync zaten kullanamazsınız ki. AMD Vega GPU'su varsa o ayrı ama.
NVidia bazı FreeSync destekli monitörlere destek veriyor sürücü güncellemelerinde de bu monitör listesine yenileri ekleniyor belki o monitörlerden birisine sahiptir yada bu monitörlerden birisine sahip olmasanız bile - yani NVidia bizzat desteklemese bile - kullanıcıların bu monitörlerde G-Sync aktif etmesine izin veriyor. Technopat bu konuyu açıklayan bir video yapmıştı daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kanallarından izleyebilirsiniz.

AMD dahili GPU'lu ve NVIDIA harici ekran kartım var.
Bu yarım yenileme hızı FreeSync etkiliyor mu?

Etkilememesi lazım ancak Free Sync varken V-Sync neden kullanmak istiyorsunuz merak ediyorum.
NVIDIA bazı FreeSync destekli monitörlere destek veriyor sürücü güncellemelerinde de bu monitör listesine yenileri ekleniyor belki o monitörlerden birisine sahiptir ya da bu monitörlerden birisine sahip olmasanız bile - yani NVIDIA bizzat desteklemese bile - kullanıcıların bu monitörlerde G-Sync aktif etmesine izin veriyor. Technopat bu konuyu açıklayan bir video yapmıştı daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kanallarından izleyebilirsiniz.

Biliyorum ama sizde G-SYNC ile Free Sync'in farklı şeyler olduğunu biliyor olmalısınız.
NVIDIA bazı FreeSync destekli monitörlere destek veriyor sürücü güncellemelerinde de bu monitör listesine yenileri ekleniyor belki o monitörlerden birisine sahiptir ya da bu monitörlerden birisine sahip olmasanız bile - yani NVIDIA bizzat desteklemese bile - kullanıcıların bu monitörlerde G-Sync aktif etmesine izin veriyor. Technopat bu konuyu açıklayan bir video yapmıştı daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kanallarından izleyebilirsiniz.

Biliyorum ama sizde G-Sync ile Free Sync'in farklı şeyler olduğunu biliyor olmalısınız.

Hayir yanlış bilgi verme. Free Sync NVIDIA kartlariyla da kullanilabiliyor. AMD, NVIDIA gibi bencil degil kendi teknolojisini paylasiyor ortak kullanima.

Hocam birçok NVIDIA karta sahip laptop veya masaüstü kullandım sadece AMD grafik birimim olduğu zaman Free Sync çalıştı ya AMD Vega'ya da AMD RX bir kart lazım.

Etkilememesi lazım ancak Free Sync varken V-Sync neden kullanmak istiyorsunuz merak ediyorum.

Biliyorum ama sizde G-SYNC ile Free Sync'in farklı şeyler olduğunu biliyor olmalısınız.
Bana pek biliyorsunuz gibi gelmedi az önce yaptığım uzun açıklamadan G-Sync ile FreeSync'in aynı şey olduğunu düşündüğüm sonucuna vardınız çünkü. Size altı üstü NVidia kartların FreeSync destekli bazı monitörlerde G-Sync'i aktif edebildiğini söyledim.

Bana pek biliyorsunuz gibi gelmedi az önce yaptığım uzun açıklamadan G-Sync ile FreeSync'in aynı şey olduğunu düşündüğüm sonucuna vardınız çünkü. Size altı üstü NVIDIA kartların FreeSync destekli bazı monitörlerde G-Sync'i aktif edebildiğini söyledim.

Hocam ne demeye çalıştığınızı anladım neredeyse aynı şeyi söylüyoruz ama anlaşamıyoruz.

Biliyorum ama sizde G-Sync ile Free Sync'in farklı şeyler olduğunu biliyor olmalısınız.

Hocam birçok NVIDIA karta sahip laptop veya masaüstü kullandım sadece AMD grafik birimim olduğu zaman Free Sync çalıştı ya AMD Vega'ya da AMD RX bir kart lazım.

FreeSync kanımca çalışmıyor çünkü 59 FPS de 60Hz düşmesi gerekirken monitörüm 120Hz çıkıyor ondan dolayı çok kasıyor gibi gözüküyor 61 FPS alırsam oyun çok ferahlaşıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı