Yarış oyunlarında 30 FPS yeterli midir?

v1ncent

Hectopat
i5 4460 3.2GHz.
GTX 750 Ti 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
750 EVO 250 GB SSD.
Selam, elimdeki bu sistem istediğim oyunda (the Crew 2) yüksek ayarlarda 60 FPS veremiyor. Fakat sabit 30 FPS verebiliyor. Acaba FPS'i 30'a kilitlesem oyun akıcı olur mu? Biliyorum kişiye göre değişiyor ancak boşuna indirmek istemem.

i5 4460 3.2GHz.
GTX 750 Ti 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
750 EVO 250 GB SSD.
Selam, elimdeki bu sistem istediğim oyunda (the Crew 2) yüksek ayarlarda 60 FPS veremiyor. Fakat sabit 30 FPS verebiliyor. Acaba FPS'i 30'a kilitlesem oyun akıcı olur mu? Biliyorum kişiye göre değişiyor ancak boşuna indirmek istemem.
Dostum yarış oyunları hızlı,-akıcı- olduğundan;
30 FPS de pek zevk vericeğini sanmıyorum. Ayarları düşürüp 60 FPS almak daha iyi olucaktır.

Evet dediğin gibi kişiden kişiye değişir. Bende ETS 2 var oda yarış oyunu gibi ( :D ) 60 FPS arada veriyor benim sistem 30 FPS fiks ama. Sıkıntı çıkmaz oynanır.

Binlerce saat yarış oyunu oynadım ve diyebilirim ki 45-60 FPS arasında gidip geleceğine sabitlenmiş 30 FPS olsun daha iyi. Ama tabi ki ne kadar yüksek FPS o kadar daha iyi.

İnsanların 60 FPS üstü algılayamıyor gibi bir durum yok! Mesut Çevik dahil videosunu çekti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

30 FPS oynamayı bir süre dene ama 60 FPS'ten 30'a çekersen anında fark edersin. Ve büyük ihtimal 30'da oynayamazsın. 30'a alışık biri isen PS3 zamanlarından vesaire sıkıntı çıkmaz. Ama çoğu oyunu 60 FPS oynadıysan bence değmez. Ayarları düşürüp 60 FPS akmayı tercih ederim şahsen. :D

1610535453274.png

Arkadaş buradan bakmış herhalde. :) Olaya öyle bakarsak benim de kafam ağrıyor, kanserim.

Geri
Yukarı