Yaş Nedeniyle Kilitlenen Twitter Hesabı

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
1 Haziran'da Twitter hesabımda doğum tarihimi düzelttiğim an hesabım kilitlendi. Sebebi ise hesabı 13 yaşımdan küçük iken açmammış. Bu uygulamayı yeni gizlilik yasalarının (GDPR) gelmesiyle yürürlüğe koydukları için birçok kullanıcı da benim gibi bu durumdan müzdaripti ve Twitter'ın kendisi de bu durumu hata olarak değerlendiriyordu.

Hesabımın kilitlendiği gün kimliğimi form ile destek birimine gönderdim fakat herhangi bir cevap vermediler. Birkaç hafta sonrasında ise yeni bir form yayınladılar ve "Hesabımı 13 yaşımdan küçükken açtım ve şu an 13 yaşımdan büyüğüm" seçeneğini seçerek gönderdim.

Formu gönderdikten sonra form sayfasında bu bilgilendirme mesajı yer aldı ve o tarihten beri öylece duruyor.
Hesabınızın kilidini kaldırabiliriz ve sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz.
Twitter kullanabilmek için 13 yaşını doldurmuş olmanız gerektiğini lütfen unutmayın. 13 yaşını doldurduktan sonra oluşturduğunuz kullanıcı adı ve Tweetler de dahil olmak üzere hesabınızın en önemli bölümlerini geri yüklememizi sağlayacak teknik çözümü geliştirmek için sıkı çalışmalar yürütüyoruz.
Bu hesap için gönderilen diğer isteklerin değerlendirilmeyeceğini lütfen unutmayın.

Hesap kilitli olduğu için bu hesaptan başka bir destek talebinde bulunamıyorum. Bu nedenle 1 ay önce başka hesaplardan @TwitterSupport ile DM'den görüştüm fakat DM üzerinden bir şey yapamayacaklarını ve sabırla beklememi söylediler. Dün de başka bir hesaptan destek talebi oluşturdum ama yardımcı olamıyorlarmış.

Aynı sorunu yaşayan diğer kişiler hesaplarına erişim sağlayabilmiş ve bunlardan birkaçının söylediğine göre formu gönderdikten sonraki 4 saat içinde açılmış.

Hesabı açabilmek için veya destek ile iletişime geçebilmek için izleyebileceğim başka bir yol var mı? Hesabın gitmesi sorun değil de kullanıcı adı da gitti. :)

@whywouldnt? Yanıtın için teşekkürler ama başka hesap ile iletişime geçince yardımcı olamayacaklarını ilgili hesapla iletişime geçmemi istiyorlar fakat onunla da destek talebi oluşturamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı