Yaşamak Çok Zor Geliyor

Eymen012

Hectopat
Daha fazla  
Konuşmak çok zor geliyor nefes alamıyorum. Durun ne olur gitmeyin beni de bekleyin hayatım 2 duvar arasına sıkışmış bir ruh gibi bulanık, yorgun, dalgın ne yapsam bilmiyorum. Hayata 1-0 yenik başlamaka kadar zor bir şey yok iş diyorum iş yaşıtlarım okullarını bitirip gelecegıne koşarken ben koşacak gelecek bulamıyorum. Ne yapmalıyım ? Pes edip kenaramı çekılmeliyim çabalıyorum denıyorum olmuyor bir insan her gün kendini yorgun hissedebilir mi? Oysa kücük şeyler den zevk alabilseydım hayat çok güzel olacaktı fakat yapamıyorum ve çevremde kalan dostlarım artık başka yerdeler büyük yanlızlık çekiyorum. Ailem var sadece fakat artıs sinir uçlarıma deyen baskı benı çıldırtıyor. Nereye gidiyorum ben bilmiyorum. Önümde 20-30 yıl nasıl geçicek çuvalları sırtlayarak geçirmekten yoruldum oysa ki kalemlerı ne çok severdim fakat kalem tutacak ellerim nasırlandı şişti şimdi kalem tutmak da zor geliyor daha 22 yaşındayım yolun başındayım gibi ama ben o yolun sonunu göremiyorum. Bir güzel insanla tanışmayı çok istiyorum evlenmeyi çocuklarımın olmasını ama yapamıyorum çünkü iş lanet olası iş imkanım yok ve bir evi geçintirmek aşk ile olmuyor karın aşk ile doymuyor her bir kızdan hoşlandıgımda vazgeçiyorum. Sonunda mutlu olamıcagımızı biliyorum ne kadar da sevsem karşımdakilerinin hayatını mahvetmek istemiyorum o yüzden hem geride duruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda ki arkadaş konuyu açmamış. Evet İslam'a yönel ama neden;

-Merak etmiyorum, çünkü rabbim, gelecekle ilgili endişelerimi hiç ummadığım kadar güzel bir şekilde sonuçlandırır. Sonuç olarak, her zaman, hep boşa endişelendiğimi yaşayarak görüyorum.

-Bu gördüklerime uygun olarak, sıkıntı ve endişelerimi üzerime almayıp hep rabbime birakıyorum.

-Görelim mevlam neler, neylerse güzel eyler.

-Ey sikinti! Sen, tamamen soyut bir yaşantısın; sadece düşüncesin, gölgesin, hayalsin, aynadaki görüntüsün, gazetedeki resimsin.

-Sıkıntıyı yokmuş gibi yaşarsak, yok olur.
-Şu an aklima gelen düşünce! Sana gülüp geçiyorum.

-Kendimi Allah'ın rahmet denizine bırakıyorum. O'na dayanıyorum, o'na güveniyorum.
-Şu an gönlümde gam var, ey neşe şimdi gelme. Misafir üstüne misafir olmaz.

-Mutluluğu amaç edinmez ve sıkıntıya razı olursak, sıkıntı yok olur, gider.

-Allah, evreni bile 6 evrede yaratmıştır. Bu nedenle sıkıntıya makul bir süre tanınmalı, hemen kurtulmaya çalışılmamalıdır. Çünkü hemen kurtulma çabamız, zihnimizde.

Mıknatıs etkisi (ters etki) yaparak sıkıntıyı.

Büyütmektedir.

-Duygu, düşünce ve davranışların paralel ilerleme özelliği bulunmaktadır. Davranışlarımızı değiştirdiğimiz zaman, duygu ve düşüncelerimiz muhakkak davranışlarımızı takip edecektir.

Yani kardeşim kısaca kendini sonsuz ilim, irfan, kudret sahibi Allah'a teslim et.
Teslimiyet duygunu geliştir.

Dostum kafanı toplamak için doğa yürüyüşleri yapabilirsin. İşin olmadıkça çık dolaş, kafa dağıt; daha sonra gel ve daha sağlıklı düşünmek için gayret et.

Asla umudunu kaybetme, gün gelir kendi işinin sahibi olursun hiç belli olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı