Yaşça büyük arkadaşa nasıl hitap edilmeli?

torukima

Femtopat
Merhaba! Böyle bir konuyu teknoloji forumunda açmak biraz garip olabilir fakat sizlerin de fikrini almak istedim. Bahsettiğim yaş farkı birkaç yaş gibi değil, 10'dan fazla bir fark söz konusu. Böyle bir durumda arkadaşıma abi/abla demek hiç benlik değil, ona ismiyle hitap etsem acaba bir problem olur mu?

Merhaba! Böyle bir konuyu teknoloji forumunda açmak biraz garip olabilir fakat sizlerin de fikrini almak istedim. Bahsettiğim yaş farkı birkaç yaş gibi değil, 10'dan fazla bir fark söz konusu. Böyle bir durumda arkadaşıma abi/abla demek hiç benlik değil, ona ismiyle hitap etsem acaba bir problem olur mu?
Reis, kanka tarzı hitap edersin zamanla ismi ile hitap etmeye başlarsın.
Sorun etmeyecek biriyse direk ismi ile hitap edersin.

Abi de gitsin, rahat takılman en iyisi aslında. Bende de ablamın arkadaşlarını görünce kasılmadan abi, abla diyorum dene bence.

Ben yaşım itibariyle sizin için 10 yıl farkı benim için 3 yıl büyük arkadaşım için de geçerli. Benden 6-7 yaş büyük gibi duruyor ben ismiyle sesleniyorum ama sen aga diyebilirsin.

Geri
Yukarı