Yaşıma göre bench press PR'ım iyi mi?

moralman

Decapat
Daha fazla  
15 yaşındayım 4 aydır definasyondayım. Beslenmeme, formuma, ağırlıklarıma vs. dikkat ediyorum. Bench Press PR um 40 kilo iyi mi? Bir sürü kişi görüyorum 150-250 falan basan. Acaba yaşları büyük olduğu için mi?

Bench press iyi güzel hareket ama dikkat edilmezse sakat bir hareket özellikle omuz için. Şu anlık iyi zaten daha ergenliğini tamamlamamışsın, ağırlığa fazla yüklenme yanlış anlama ama oradan, buradan video izleyip ağır kilolara girmeye çalışma sakatlanırsın.

15 yaşındayım 4 aydır definasyondayım. Beslenmeme, formuma, ağırlıklarıma vs. dikkat ediyorum. Bench Press PR um 40 kilo iyi mi? Bir sürü kişi görüyorum 150-250 falan basan. Acaba yaşları büyük olduğu için mi?
Senden daha fazla kütleli oldukları için. Gayet iyi ben bar dahil etmeden 30 kg yapıyordum.

Bench press iyi güzel hareket ama dikkat edilmezse sakat bir hareket özellikle omuz için. Şu anlık iyi zaten daha ergenliğini tamamlamamışsın, ağırlığa fazla yüklenme yanlış anlama ama oradan, buradan video izleyip ağır kilolara girmeye çalışma sakatlanırsın.
Arkadaşımla beraber yapıyorum, kilitlendiğimde yardım ediyor zaten.

Haha ne ironik! Bu yılın Ocak-Şubat aylarında bench press'te yavaş yavaş omuzlarımı sakatladım. Yani ani oalrak gelişmedi. Neredeyse her antrenman sağ veya sol ağrıyordu fakat hem zaten ara sıra ağrıyor diye dert etmemiştim hem de arkadaşlarımınki de bazen ağrıyor diye çok takmamıştım. Ama oldu. Doktora gittim kısa bicep'in tendonunun omuzla birleşim kısmı ve omzun kendş tendonlarında zedelenme ve ödem tuttuğunu öğrendim. Hala biraz ağrıyor. :D

Fakat az önceki gönderime şunu da ekleyeyim; bu konuyu açtıktan veya sert ağırlıklara özendiğimden falan sakatlanmadım. Aslında ben de tam anlayamadım ama bende hipermobilite sendromu var belki de eklemimi fazla gerdim ve esneklikten hem de ağırlığa dayanamadı. Bilmiyorum :/

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı