Yaşlıların yeni nesil ile alıp veremediği şey nedir?

Alpigo

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya
Daha fazla  
Meslek
Yazılım İşleri İle Uğraş, Haber Sitesi Yazarı
Çok sık denk gelmesem bile denk geldim. Çoğu kişide denk gelmiştir. Bu yeni nesil hep böyle, ellerinde hep telefon, zaten hepsi böyle diyorlar sonrasında siz şimdi z kuşağısınız değil mi? Gibi sorular ekliyorlar. Sizce alıp veremedikleri ne? Onlar kendi zamanlarının geçtiğini ve artık çoğu şeyin değiştiğini bilmelerine rağmen mi böyleler, yoksa bilmemelerine rağmen mi böyleler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fikirlerimiz bir değil. Onların zamanında da telefon olsaydı onlar da kullanacaktı. Çağ değişiyor ve birçoğu ayak uyduramıyor/uydurmak istemiyor. Ki bence bunda bir sorun yok. Sadece laf atmasalar yeter.
İyi ki çevremde bunlardan çok az var. Akrabalarımda ise yok.

Ayak uydurmama konusunda haklılar çünkü. Onların beklediği saygılı nesil, babalarının otoritesini tanıyan nesil bekliyorlar. Karşısına çıkanlarsa sürekli küfür eden, saygısızlar.
Ne düşünmelerini beklemiştiniz?

Şimdi beni alıntılayıp, "Ama ben öyle değilim." diyecekler varsa ben de biliyorum sizin böyle olmadığınızı. İstisnalar kaideleri bozmaz.

Çoğu Z kuşağı üyesi bunu hak ediyor fakat telefon meselesi çok saçma. Zamanla zevkler değişebilir, ki bu çok normaldir. Onların sevdiği şeyi sevmemizi gerektiren bir durum yok. Ve zevkler ve renkler tartışılmaz, fakat cidden bazı Z kuşağı üyelerimizin zevkleri çok kötü. Atlamayayım dedim o detayı. :D

Fikirlerimiz bir değil. Onların zamanında da telefon olsaydı onlar da kullanacaktı. Çağ değişiyor ve birçoğu ayak uyduramıyor/uydurmak istemiyor. Ki bence bunda bir sorun yok. Sadece laf atmasalar yeter.
İyi ki çevremde bunlardan çok az var. Akrabalarımda ise yok.
Dedem böyle, sen düşün 😭.

Hayatı düzgün yaşayamadıkları için ve kendilerini avutmak için de kendi yaşadıklarını gençlerede yaşatmaya çalışıyorlar.

Örnek = derslerde başarısız olunduğunda sanayi ile tehdit etmek.

Çok sık denk gelmesem bile denk geldim. Çoğu kişide denk gelmiştir. Bu yeni nesil hep böyle, ellerinde hep telefon, zaten hepsi böyle diyorlar sonrasında siz şimdi z kuşağısınız değil mi? Gibi sorular ekliyorlar. Sizce alıp veremedikleri ne? Onlar kendi zamanlarının geçtiğini ve artık çoğu şeyin değiştiğini bilmelerine rağmen mi böyleler, yoksa bilmemelerine rağmen mi böyleler?
Bunlarla kafamızı boşa yorduğumuzu düşünüyorlar. Bilmedikleri için saçma geliyor.

Kendileri bi halta yarayamadıkları içindir. Zamanında it köpek olarak tabir ettikleri rapçiler milyonları götürüyor. Boş iş olarak gördükleri interneti milyonlarca insan geçim kaynağı olarak kullanıyor. Sanki kendileri zamanında atomu parçaladılar da bi bu nesil sıkıntılıydı. Ne verdiler de ne istiyorlar?

Geri
Yukarı