Yaşlıların yeni nesil ile alıp veremediği şey nedir?

Çünkü örf ve adetlerin bunu gerektiriyor. Huzurlu bir toplum için bunu yapman gerekiyor. Örf ve adetlere göre, otobüste yaşlılara ve hamile kadınlara yer verilir. Bu bir saygıdır, nezakettir. Bunu yapınca kötü bir şey olmuyor yani. Türk toplumunun yapısının aslında böyle olması lazım. İşte, zaman geçtikçe eskisine göre daha da kötü bir topluma doğru ilerliyoruz.

Yaşlı söyler, sen yaparsın. Baba söyler, sen yaparsın. Yani nedir bu zorumuza giden? Hiç anlamıyorum.
Kimin örfü kimin adeti?
Yaşlıya bir saygı duymak bu kadar zor olmamalı hocam. Tamam onlarda az değiller ama neticeye bakarsak yaşlılar.
Kimse kimseye saygı duyacak diye bir şey yok. Günümüze ayak uyduramayan adam gitsin emekli hayatının keyfine baksın, sırf yaşlı diye sarmaşık tutmuş fikirlerini ne dinlemek ne de saygı duymak zorunda değilim.

Kimin örfü kimin adeti?

Kimse kimseye saygı duyacak diye bir şey yok. Günümüze ayak uyduramayan adam gitsin emekli hayatının keyfine baksın, sırf yaşlı diye sarmaşık tutmuş fikirlerini ne dinlemek ne de saygı duymak zorunda değilim.

Sen de günümüze ayak uyduran bir örneksin. Vallahi, şimdi arada karşılaştırınca yaşlıların düşünce sistemi bana daha hoş gelmeye başladı. Eskiden en azından sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın deniliyordu. Şimdi saygı da gitmiş 👍.

Sen de günümüze ayak uyduran bir örneksin. Vallahi, şimdi arada karşılaştırınca yaşlıların düşünce sistemi bana daha hoş gelmeye başladı. Eskiden en azından sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın deniliyordu. Şimdi saygı da gitmiş 👍.
Kimin haddine benim birine saygı duyup duymayacağımı belirleyecek? Eskideni yenisi yok sen 200 yıl geride kalmışsın, bireysel özgürlükler açısından bu ülkenin kafası çok gerici. Yok sevmesem bile saygı duymalıymışım falan saçmalık.
“Kimse kimseye saygı duyacak diye bir şey yok.” Cümlesinde kelime olan saygı nedir diyerek başlayabiliriz.
Hiçbir şeye cevap vermeyip saygı nedir diye sözlük tanımı atanlar da tartışmaya katıldı hadi bakalım nereye gideceğiz.

Kimin haddine benim birine saygı duyup duymayacağımı belirleyecek? Eskideni yenisi yok sen 200 yıl geride kalmışsın, bireysel özgürlükler açısından bu ülkenin kafası çok gerici. Yok sevmesem bile saygı duymalıymışım falan saçmalık.
Modernliğin dozunu kaçırmışsınız iyice. Baya bireysel özgürlükmüş :D. Bizimkiler yine her zamanki gibi özgürlüğü yanlış anladı.

Kısmen haklı sayılabilirler. Bizim Türk gençliğinin telefona ve bilgisayara bakmaktan beyni sulanmış. Vatana millete faydası olmayan ve olmayacak olan bir nesil yetişmesine karşıyım. Şimdi çıkıp ''ben çalışıyorum, vatanıma hizmet edeceğim, her genç öyle değil'' diye alıntılamayın mesajı. Elbette ki çalışıp çabalayan birçok genç var ama benim dediğim şey şu sabahtan akşama kadar bilgisayar başında oyun oynayan veya sürekli TikTok çeken kişiler.

Keşke 200 sene önceki Türk toplumu olsaydı. Modernliğin dozunu kaçırmışsınız iyice.
Bu modernlik değil özgürlük. 200 sene önce insanlar batıda devlete param nereye gidiyor, haklarımız neden verilmiyor diye hesap soruyordu. Türkiye'de devlete biat edilip aksini söyleyenleri hain ilan ediyorlar. Kime saygı duyacağımı da birileri belirliyorsa orada gelişim falan beklemesin kimse.

Geri
Yukarı