Yasuo Neden Bu Kadar Zayıf?

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Baştan belirteyim bu bir ağlama konusudur. Yasuo neden bu kadar güçsüz anlam veremiyorum. S5'ten beri LoL oynuyorum. Oyuna başladığım zamanlarda Yasuo popüler olduğu için ben de Yasuo oynuyordum. Çünkü oyun hakkında hiçbir fikrim yoktu. Sonra ben Yasuo'ya alışmaya başladım ve main karakterim oldu. Fakat ben bu karaktere ne kadar alıştıysam karakter de o kadar çok zayıflatıldı. Bu arada öyle herkesin bildiği klasik TR Yasuo'larından değilim. EU West Master eloda oynayan ve Yasuo'ya gayet hakim bir oyuncuyum. Fakat ben karaktere ne kadar hakim olsam ve iyi oynasam da yine de çok zayıf kalıyor. Takım savaşlarında ulti attıktan sonra yere inince zaten direkt erimeye başlıyor karakter. Ölümsüz Kalkanyay falan da hiçbir işe yaramıyor. Verdiği kalkan zaten gayet düşük kalıyor öyle bir savaşta. Hele koridor aşamasında çok rahat baskın yiyor ve oyundan düşmesi çok kolay. Üst koridorda zaten hiçbir şekilde iş yapmıyor. Orta koridorda da yavaş yavaş metadan düşüyor. Karakterle kazanma oranım o kadar düştü ki anlatamam. İrelia, Yone gibi karakterleri alıyorum ve oyunu gayet rahat domine ediyorum. Fakat Yasuo artık öne geçince bile baskı kuramıyor. Çünkü ne kadar öne geçersen geç karakter halen zayıf kalmaya devam ediyor ve halen tek yiyor. Tanky kasıyım desen kritik az kalıyor ve hasar çıkmıyor. Neden çok saçma karakterler güçlendirme alırken bu karakter üvey evlat yerine koyuluyor anlamadım. Şimdi diyeceksiniz ki "Bunları bize neden anlatıyorsun?". Sadece içimi dökmek için. Gerçekten lig yükselmeye çalışırken artık en sevdiğim karakterin zayıflatılmasından sıkıldım. :(

Baştan belirteyim bu bir ağlama konusudur. Yasuo neden bu kadar güçsüz anlam veremiyorum. S5'ten beri LoL oynuyorum. Oyuna başladığım zamanlarda yasuo popüler olduğu için ben de yasuo oynuyordum. Çünkü oyun hakkında hiçbir fikrim yoktu. Sonra ben Yasuo'ya alışmaya başladım ve main karakterim oldu. Fakat ben bu karaktere ne kadar alıştıysam karakter de o kadar çok zayıflatıldı. Bu arada öyle herkesin bildiği klasik TR yasuo'larından değilim. EU West Master eloda oynayan ve Yasuo'ya gayet hakim bir oyuncuyum. Fakat ben karaktere ne kadar hakim olsam ve iyi oynasam da yine de çok zayıf kalıyor. Takım savaşlarında ulti attıktan sonra yere inince zaten direkt erimeye başlıyor karakter. Ölümsüz kalkanyay falan da hiçbir işe yaramıyor. Verdiği kalkan zaten gayet düşük kalıyor öyle bir savaşta. Hele koridor aşamasında çok rahat baskın yiyor ve oyundan düşmesi çok kolay. Üst koridorda zaten hiçbir şekilde iş yapmıyor. Orta koridorda da yavaş yavaş metadan düşüyor. Karakterle kazanma oranım o kadar düştü ki anlatamam. İrelia, yone gibi karakterleri alıyorum ve oyunu gayet rahat domine ediyorum. Fakat yasuo artık öne geçince bile baskı kuramıyor. Çünkü ne kadar öne geçersen geç karakter halen zayıf kalmaya devam ediyor ve halen tek yiyor. Tanky kasıyım desen kritik az kalıyor ve hasar çıkmıyor. Neden çok saçma karakterler güçlendirme alırken bu karakter üvey evlat yerine koyuluyor anlamadım. Şimdi diyeceksiniz ki "bunları bize neden anlatıyorsun?". Sadece içimi dökmek için. Gerçekten lig yükselmeye çalışırken artık en sevdiğim karakterin zayıflatılmasından sıkıldım. :(

Hiç zayıf değil yeterince güçlü. Eu D2 oyuncusuyum %83 winrate im var.

Her karakterin güçlü ve güçsüz olduğu "meta" dönemleri vardır. Yasuo şu an güçsüz mü? Bence evet yeni itemlerle birlikte güçsüz kaldığını düşünüyorum. Ancak iyi bir oynayışla sadece Yasuo'yla EUW Challenger ELO'ya çıkanlar var. Oynayışa bağlı ancak şu an Yasuo meta değil. Aynı şekilde Zed'de meta değil şu an popüler karakterlerden.
WP hocam. ^^

Aslında şöyle bir olay var. Lol oynayıpta Yasuo bilmeyen yoktur. Yani tüm rakip takım uzman gibi oynuyor karşınızda. Tüm skilleriniz ezberlerin de hepsinin. Bilinmeyen karakterler veya az bilinenler çok şaşırtıcı oluyor. Yeni çıkan karakterleri kullanarak 1 günde falan küme atlayanları biliyorum.

Maalesef ki işler Master ve üstü eloda öyle olmuyor. Pantheon denen bir karakter neden bu kadar güçlü olur ki. Orta koridorda her 10 maçımın 8 tanesinde pantheon alınıyor ve Yasuo ile adama hiçbir şey yapamıyorsun. Bana ben Pantheon'u koridor aşamasında jungle yardımı olmadan Yasuo ile keserim diyen bir adam varsa maçlarını izlemek isterim şahsen. Artık orta koridorda büyücüler alınmıyor ki Yasuo'nun en güçlü olduğu karakterler büyücülerdir. Çünkü Yasuo uzun savaş sever ve büyücüler uzun savaşlarda gayet zayıftırlar. Fakat Pantheon gibi her maçta alınan meta karakterler uzun savaşlarda Yasuo'ya göre çok daha güçlüler. Karşıma Akali geliyor ki ben eskiden Akali oynayanları çok rahat alırdım. Çünkü bu kadar rahat tek atamazdı. Kısa savaş olsa da yine de takasta iyi çıkardım. Fakat artık Akali çok güçlü ve Yasuo'da bir o kadar zayıf.

Maalesef ki işler Master ve üstü eloda öyle olmuyor. Pantheon denen bir karakter neden bu kadar güçlü olur ki. Orta koridorda her 10 maçımın 8 tanesinde pantheon alınıyor ve yasuo ile adama hiçbir şey yapamıyorsun. Bana ben Pantheon'u koridor aşamasında Jungle yardımı olmadan yasuo ile keserim diyen bir adam varsa maçlarını izlemek isterim şahsen. Artık orta koridorda büyücüler alınmıyor ki Yasuo'nun en güçlü olduğu karakterler büyücülerdir. Çünkü yasuo uzun savaş sever ve büyücüler uzun savaşlarda gayet zayıftırlar. Fakat pantheon gibi her maçta alınan meta karakterler uzun savaşlarda Yasuo'ya göre çok daha güçlüler. Karşıma akali geliyor ki ben eskiden akali oynayanları çok rahat alırdım. Çünkü bu kadar rahat tek atamazdı. Kısa savaş olsa da yine de takasta iyi çıkardım. Fakat artık akali çok güçlü ve Yasuo'da bir o kadar zayıf.

Renekton dışında lane'de de kolay kolay ezilmiyorum. Tek problem renekton(Mid de oynadığım için bu sorunda çok problem yaratmıyor):D

Hayır. Yasuo ve Yone aşırı güçlü. İkisi de kritik ve can çalma kastığı için, oyun sonunda TF'de onları çıkarmak için fıtık oluyorum bir ormancı olarak.

En azından tank çar kasıyorum da beni kolay kolay eritemiyor.

Ayrıca Yasuo ve Yone, karşısındaki adamların bu iki kardeşi birazcık bilmeleri, ona karşı çok büyük avantaj. Çünkü bunlar hiç yokken pozisyon yaratamaz. Sadece başlamış bir TF'ye katılıp ortalığı dağıtır.

Yasuo'nun güçlü olduğu durumlar takıma knockup alındığı zamanlardır aksi taktirde rezil işe yaramaz bir şampiyondur karşısında oynamak bebeğin karşısında oynamak kadar basittir. 1.5m yasuom var tecrübeye dayalı yorum yaptım.

Maalesef ki işler Master ve üstü eloda öyle olmuyor. Pantheon denen bir karakter neden bu kadar güçlü olur ki. Orta koridorda her 10 maçımın 8 tanesinde pantheon alınıyor ve Yasuo ile adama hiçbir şey yapamıyorsun. Bana ben Pantheon'u koridor aşamasında jungle yardımı olmadan Yasuo ile keserim diyen bir adam varsa maçlarını izlemek isterim şahsen. Artık orta koridorda büyücüler alınmıyor ki Yasuo'nun en güçlü olduğu karakterler büyücülerdir. Çünkü Yasuo uzun savaş sever ve büyücüler uzun savaşlarda gayet zayıftırlar. Fakat Pantheon gibi her maçta alınan meta karakterler uzun savaşlarda Yasuo'ya göre çok daha güçlüler. Karşıma Akali geliyor ki ben eskiden Akali oynayanları çok rahat alırdım. Çünkü bu kadar rahat tek atamazdı. Kısa savaş olsa da yine de takasta iyi çıkardım. Fakat artık Akali çok güçlü ve Yasuo'da bir o kadar zayıf.
Pant mainim arkadaş haklı oynanma ve winrate e göre nerf buff alıyor

Geri
Yukarı