Yatay geçiş yaparken yabancı dil zorunlu mu?

Karabomba

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben İstanbul üniversitesinde okuyorum ve yatay geçiş için başvuru yaptım. Şu an okuduğum bölümde zaten 1 yıl İngilizce hazırlık okuyup geçtim ve ilk yılım bitti zaten. Yatay geçiş için istenen belgeleri sisteme yükledim ve bugün yabancı dil sınavına girmesi zorunlu kişiler arasında ismim yer alıyor. Ben zaten 1 yıl hazırlık okuyup son yapılan sınavdan geçerli not almış biriyim ve şu an yatay geçişte yine sınava girmem isteniyor. Bu normal bir şey mi yoksa sistemde olan bir yanlışlıktan kaynaklanıyor olabilir mi? Şu an şehir dışındayım ve git gel yapmam gerekiyor ve sınava zaten çalışmamıştım zaten geçmiş olduğum için rahattım. İsmimi görünce canımı sıkmaya başladı normalse İstanbul'a gitmek zorundayım değilse kalacağım ve sistemi arayıp düzeltmelerini isteyeceğim ki şu an bile deniyorum cevap vermiyorlar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçiş yapmak istediğin üniversitenin öğrenci işlerini arayıp sorarsan en sağlıklı cevabı onlar verir. Bende yatay geçiş yapmıştım 2 sene önce ama bende hazırlık vs. olmadığı için böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ama şu olabilir ben geçiş yaparken farklı bir bölüme geçmiştim. İlk okuduğum üniversitedeki verdiğim yani geçtiğim dersler geçiş yaptığım üniversitede de varsa onlardan muaf saydılar yani tekrar o dersleri aldırmadılar. Senin verdiğin transkripte orada aldığın dersler yazacağı için muhtemelen seni de muaf tutarlar. Benim tahminim bu yönde ama dediğim gibi yine de birinci kaynaktan bilgi almak daha sağlıklı olur senin için.
Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı