Yatay geçişte hem üniverste hem bölüm değiştirme mümkün mü?

CertainSW

Femtopat
İyi günler.

Bölümler arası yatay geçiş yapmak istiyorum ama aynı zamanda istediğim bölüm okuduğum üniverstede olmadığı için üniverste de değiştirmek istiyorum.

Şu anda bilgisayar mühendisliği birinci sınıfı bitirdim. İkinci sınıfta puanımın yettiği başka bir üniverstede örgün öğretim ya da ikinci öğretim PDR geçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Well yes, but actually no diye bir laf vardır. Tam ona uygun bir soru.

Yatay geçişte başvurulara bakan adama bağlı.
EA ile aldığı için EA puanına bakılacak, ortalamana ise muhtemelen bakılmayacak çünkü fazla alakasız bölüm. Bu durumda sadece merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapma şansın kalıyor.
Onda bile kabul ederlerse çok büyük ihtimal 1. sınıftan başlatırlar seni.

İstediğin okulla iletişime geçmeyi dene. Muhtemelen başarısız olacaksın. O yüzden başvurup dur, ama çok da umutlanma.

Well yes, but actually no diye bir laf vardır. Tam ona uygun bir soru.

Yatay geçişte başvurulara bakan adama bağlı.
EA ile aldığı için EA puanına bakılacak, ortalamana ise muhtemelen bakılmayacak çünkü fazla alakasız bölüm. Bu durumda sadece merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapma şansın kalıyor.
Onda bile kabul ederlerse çok büyük ihtimal 1. sınıftan başlatırlar seni.

İstediğin okulla iletişime geçmeyi dene. Muhtemelen başarısız olacaksın. O yüzden başvurup dur, ama çok da umutlanma.

Ders benzerlikleri yok denecek kadar az olduğu için birinci sınıftan başlatılacaktım dolayısıyla vazgeçtim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı