Yavaş yavaş hayatım düzeliyor

mermerci

Decipat
Katılım
26 Nisan 2020
Mesajlar
2.220
Makaleler
17
Çözümler
2
Yavaş yavaş hayatım düzeliyor. İrade sağlayamıyorum dediklerim meğer mizacım buna uyuşmuyor içinmiş. Bir aralar sürekli ders konusunu açıyordum. Neler yapacağımı bilmiyordum. Dershaneye bile yazıldım ancak o da olmadı. Çok sinir oldum. Ben oraya üniversite kazanmak için gidiyorum ama halime bak. Dersin başında duramıyordum bile. Hemen sıkılıp geri bırakıyordum.

Test kitabını alıp yere fırlatıyordum. Buradan şunu çıkardım: Benim mizacım derse uymuyor. Farklı bir noktalara gitmem gerektiğini anladım. İşten çıkıyordum. Onu biraz askıya alacağım.

Sosyal faaliyetlere katılmaya başladım. "15 sayfa kitap okuyacağım." dedim ancak 30 sayfayı devirdim. Demek ki bununla mizacım uyuşuyormuş. Ayrıca bilgisayar ve telefon oynamaktan bıktım. Kitabı bugün kütüphaneden aldım. Misafirliğe gitmek zorunda kalmıştım. Bilgisayarı açtım; "oyun mu? Yoksa kitap okumak mı?" diye gelip gidiyordum. "Aman azıcık kitap okuyayım, nasıl bir kitap olduğuna bir bakayım." dedim. Gerisi malum(iyi anlamda).

Üstte dediğim gibi telefon ve bilgisayar sarmıyor beni. İş biraz askıda duracak ama parayı kazandığım ilk gün paraya kıymadan tüm maaşı telefona gömeceğim diyordum. Ama ona da gerek yokmuş. 2 GB'lik DDR3 RAM bana yetiyor. Telefon(GM8) arada sıkıntı çıkarsa da işimi görüyor, alo diyebiliyorum. O zaman ne telefon ne de bilgisayar almaya gerek var... Fotoğraflarımı nereye kayıt etmeliyim diye düşünüyorum. Google Drive yetiyor aslında. Ama ben salak gibi gittim veri depolamak için 2 tane DVD aldım. Yükledim ve geri sildim. Ne oldu? 4 TL boşa gitti. BİM'den alırsam küçük şişede 4 tane kola alır, içerim. Bence daha iyi. Her şeyin farkına bir anda ulaşamıyorum.

Çok konuşma huyumu hastalık olarak algılıyordum. Bu sorunum da benim yapımmış. Banka şifresi falan Google hesabımda kayıtlı. Güvenliğimi aldım. 2 faktörlü doğrulamayı falan açtım. Kendi Google veya diğer hesaplarımı asla ama asla başkasının bilgisayarında açmam. Bu şekilde bir zarar geleceğini sanmıyorum. Bu sosyal mühendislik yani dolandırıcılık olayını didik didik araştırırım acaba nasıl insanları kandırmaya çalışıyorlar diye.

Not: Bu yazıyı yazarken hiçbir can sıkıntısı yaşamadım. İnsanın sevdiği şeyleri hiçbir şekilde durmadan yapabileceğine inandım.
 
KS
M

mermerci

Decipat
Katılım
26 Nisan 2020
Mesajlar
2.220
Makaleler
17
Çözümler
2
Yukarı