Yavru kediler nasıl beslenir?

Letsplaygwent

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat mühendisi öğrencisi.
Arkadaşlar 4 tane sanırım çok yeni doğmuş yani 2-3 gün anca olmuştur yavru kedi buldum bizim evin kömürlüğünde. Ben de üşümemeleri için kutuya battaniye tarzı bir şeyle kaplayarak içine koydum, anneleri gelir diye belki fakat hala gelmedi. Sizden yardımınızı bekliyorum, nasıl beslerim? Ne yerler? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavru kedi maması almanız en iyisi olur. Artık benim bildiğim Migros'larda bile satılıyorlar. Onun dışında bildiğim bir şey de süt vermemeniz gerektiğidir. Ama yine de anne sütü kadar etkili olur mu bilmem. Siz yine de bir internetten araştırın bence.

Sen o işlemi yaptıktan sonra anneleri öldü o kedilerin. Yeni doğmuş kedilere insan dokunduğu an evlatlıktan reddedilirler. Adam akıllı gözlerinin açılması, ufaktan yürümeye başlamaları falan sonrasında alınır.

Süt ve su verip sıcak ortam sunmalısınız. Veterinere gitmeniz en doğrusu olacaktır. İnternette boş ve yanlış bilgiler var. Özellikle de bu tip konularda. Birkaç siteye girerseniz sitelerdeki yazıların tutarsız olduğunu görebilirsiniz.

Sen o işlemi yaptıktan sonra anneleri öldü o kedilerin. Yeni doğmuş kedilere insan dokunduğu an evlatlıktan reddedilirler. Adam akıllı gözlerinin açılması, ufaktan yürümeye başlamaları falan sonrasında alınır.

Süt ve su verip sıcak ortam sunmalısınız. Veterinere gitmeniz en doğrusu olacaktır. İnternette boş ve yanlış bilgiler var. Özellikle de bu tip konularda. Birkaç siteye girerseniz sitelerdeki yazıların tutarsız olduğunu görebilirsiniz.

Süt dışındaki dediğiniz şeyler çok doğru ama süt vermemeli.

Sanırım yavru kediler için süt tozu varmış onları kedi biberonu ile verebilir miyim ?

Zaten ben ilk başta dokunmadım anneleri gelir diye fakat gelmeyince ve sürekli miyavlayınca kıyamadım orasıda biraz soğuktu sıcak kalmaları için böyle birşey yaptım. Daha öncede beslemiştim ama tabi biraz daha büyüktü bunlar yeni doğmuş.

Geri
Yukarı