Yavru kedim aşırı yaramaz, durmuyor

Beni ısırması çizmesi asla önemli değil benim hoşuma bile gidiyor minik dişleriyle kemirmesi :D Ancak diğer aile üyeleri için sorun işte. En azından eğitim açısından yapabileceğim bir şeyler var mıdır bu konu ile ilgili?
Isırmaya alıştırmamaya çalışın hocam bence. Bizimki de küçükken ısırıyordu az bir şey, sorun olmuyordu o zamanlar ama şimdi 2 yaşında sağlam geçiriyor dişlerini. Biz yanaşmadıkça gelip ısırmıyor ama sevmeye çalışınca falan canı sıkılınca hemen bir ısırık atıyor, bazen bırakmıyor da.

Isırmaya alıştırmamaya çalışın hocam bence. Bizimki de küçükken ısırıyordu az bir şey, sorun olmuyordu o zamanlar ama şimdi 2 yaşında sağlam geçiriyor dişlerini. Biz yanaşmadıkça gelip ısırmıyor ama sevmeye çalışınca falan canı sıkılınca hemen bir ısırık atıyor, bazen bırakmıyor da.
Hocam artık en kısa zamanda evlenip kendi evime nakletmem lazım tek yol bu gibi duruyor :D

Ben dördüncü ayına kadar işten gelip 3 saat deli gibi oynattığımı biliyorum 😂zor yorulur ama elbet yorulur tavsiye olarak yorabildiğiniz kadar meşgul edin topçukları çok severler saatlerce oynardı benim ki 😂.

Not : Konuyla alakasız fakat bu meraklı ayların da çok tehlikeli olurlar, pencerelerinize dikkat edin hocam.

Ben dördüncü ayına kadar işten gelip 3 saat deli gibi oynattığımı biliyorum 😂zor yorulur ama elbet yorulur tavsiye olarak yorabildiğiniz kadar meşgul edin topçukları çok severler saatlerce oynardı benim ki 😂.

Not : Konuyla alakasız fakat bu meraklı ayların da çok tehlikeli olurlar, pencerelerinize dikkat edin hocam.
Aynen hocam 1-2 saat uğraşınca yoruluyor gidip daracık bir yerde uyuyor sonra :D

Hocam en büyük endişem kapı pencere zaten çok dikkat ediyorum onlara. Yazı bir atlatsak sorun kalmayacak inşallah.

Hocam en büyük endişem kapı pencere zaten çok dikkat ediyorum onlara. Yazı bir atlatsak sorun kalmayacak inşallah.
Pencerelere ittirilen değil, sürülen sinekliklerden yaptırmanızı öneririm. Eğer kaçarsa telafisi olmuyor genelde. Ayrıca üzerinde telefon numaranız bulunan bir tasma takın. Geçenlerde gece vakti yürürken Scottish Straight cinsi, tasmalı bir kedi gördüm. Tasmasını kontrol ettiğimde bir telefon numarası yoktu. Olsaydı sahibine teslim edebilirdim. Biraz kritik şeyler bunlar, dikkat etmek lazım.

Isırması için oyuncak, tırmalaması için duvara ihtiyacı var. Aktif bir şekilde oynayabileceği olta veya benzeri bir oyuncak yoksa alın. Peluş oyuncak tavsiye ederim benimkinin balığı vardı kudurdu mu sinir stresi onda atıyordu 😂. Gün içerisinde bol bol oyun oynayın. Elinizle oyun oynamayin ısırma ve tırmalamaya teşvik eder. Bu arada ısırdığı zaman abartmadan kızın. Masaya çıktığında hemen aşağı indirin benimki çıktığında hemen indiriyordum bu sürekli tekrarlanınca çıkmamaya başladı. Ek olarak şunu belirtmek istiyorum kediler büyüdükçe dinginleşir böyle şeyler çok normal ayrıca erkek kediler biraz daha hırçın olabiliyor kısırlaştırdıktan sonra biraz daha sakinleşir ama kısırlaştırma konusunda aceleci olmayın veterinerinizi dinleyin.

Yavru kediniz yaramaz deği oyun istiyor. Oyun denen şey avlanma antrenmanları olduğu için doğal olarak oyun oynarken ısırır tırmalar çizer. Zaten bu süreçte pençelerini yeterince kontrol etmeyi bilmediği için yerli yersiz çizer bir yerinizi.

Merhabalar. 2 ay önce sahiplendiğim British Shorthair (erkek) cinsi kedim 4.5 aylık ve aşırı yaramaz. Bu sorun değil aslında ancak aileme ve bana bir anda atlıyor acıtacak derecede ısırıyor. Kedi sahiplenmeden önce bunları biliyordum ancak sırf çok hareketli olmaması için Shorthair sahiplendim fakat Tekir'den beter çıktı :D Özellikle masalara çıkıp yemeklere batıyor bunun için 2 aydır eğitmeye çalışıyorum. Çıktığında hayır komutu ile yere koyuyorum ama gram dinlemiyor. Cezalandırmıyorum da.

Diğer kardeşlerinin gayet uslu ve akıllı olduklarını öğrendim ancak benim dostum neden böyle? Aşılarını muayenelerini de vb. geçirmeden yaptırdım. Hangi taktiği denediysem ısırması, çizmesi, masalara uçması vb. geçmiyor. Özellikle yemek masasına vb. çıkması beni de ailemi de rahatsız ediyor ve idare edemiyorum artık. Son çare zamanı gelir gelmez kısırlaştırsam diyorum ama çok umudum yok gibi. Ailemle sorunlar yaşıyorum bu yüzden.
Yavru kedilerin enerjisini sadece oyun oynatarak attırabilirsiniz. Büyüdükçe uysallacaktır. Yaramaz demek doğru olmak o da bir yavru :) Ailenizin de bunun bilincinde olması ve sabretmesi gerekiyor. Ayrıca kısırlaştırma kedileri yüzde 40 oranında uysallaştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı