Yavru kedinin ilk 2 ay masrafı ne kadardır?

Yavru ama kaç aylık ? Genelde kediler 1 yaşına kadar yavru sayılıyor. Aşı dışında pek bir masrafı yok, 3 ayda bir iç parazit ve dış parazit, yılda bir kez lösemi ve kuduz aşısı. Kedi kumu yoksa alınmalı.

Sanırım kedi beslemeyi düşünüyorsunuz. Bütçeniz kısıtlıysa kedi sahiplenmeyin bence. Kedilerin bakımı sadece aşılarla bitmiyor. Kediniz bir anda hastalanıp ciddi bir ameliyat gerçekleştirmesi gerektiği durumda paranız ile tedaviyi karşılayabilecekseniz sahiplenin derim. Öbür türlü hem siz üzülürsünüz hem de hayvana yazık olur. Bunun mesuliyetini alıyorsanız karar sizin.

Son düzenleme:
Sanırım kedi beslemeyi düşünüyorsunuz. Bütçeniz kısıtlıysa kedi sahiplenmeyin bence. Kedilerin bakımı sadece aşılarla bitmiyor. Kediniz bir anda hastalanıp ciddi bir ameliyat gerçekleştirmesi gerektiği durumda paranız ile tedaviyi karşılayabilecekseniz sahiplenin derim. Öbür türlü hem siz üzülürsünüz hem de hayvana yazık olur. Bunun mesuliyetini alıyorsanız karar sizin.
Fotoğrafta ki kedi senin mi yoksa haydar mı ?

3 kedim var. Yavru kedinin masrafları vardır baya. Nd marka iyi kuru mama almalısınız. 1.5 kg ortalama 80 Tl civarı. İç parazit ve karma aşıları yapılacak veterinerde. Tırmalama tahtası oyuncak falan. Ama çok tutmaz. 1 kedi fazla masraf olmaz.

Bu soruyu soruyorsanız evcil bir dost edinmemelisiniz daha.

Beklenmedik bir çok masraf(masraf denmemesi gerek, ihtiyaç) çıkabiliyor. En basitinden köpeğimin dişlerinin temizlenmesi gerekiyor, narkoz ile yapılacak. Bu tip şeyler olabiliyor ve olacakta.

Sadece mamasını alayım,aşısını yaptırayım ile bitmiyor.

Ne zaman bu sorduğunuz soruyu sormamaya başlarsanız o zaman bir evcil dost edinin.

Bütçe iyi olmalı tabi birde sokaktan sahiplenilmeli. Kısırlaştırma ameliyatı yaptırmasanız bile masrafları çıkabilir. Benim tekirin diş eti rahatsız biraz. 60 Tl ye fıs fıs aldık bikaç kere kullandık sonra bıraktık. Çünkü yerinde durmuyor. Bereket dişleri sağlam antibiyotik kullandık. Ben birde 2 yavruyu orta kapı kilitli olarak büyüttüm. Çünkü 10 yaşındaki diğer kedim ikisine saldırıyor. Hayla devam ediyor aylardır yakınlaştırmıyorum idare ediyoruz.

O tür durumlar için bütçem kısıtlı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı