Yavru kediye nasıl davranılmalı?

CHRİS W4LKER

Decapat
Evet, bugünden itibaren aşırı tatlı bir yavru kedim var 🥰🥰 Bembeyaz ve çok masum bir yüzü var. Kedi cins kedi. Bizim bir akrabanın kedisi. Annesinden çok iyi süt emmiş ve 2 aylık. Bize verdiler kediyi. Size bir sorum var, bir kediye bakarken nelere dikkat etmeli? İlk alışma günlerinde ona nasıl davranmalı? Ve onunla nasıl oyun oynarım ve eğlendiririm? Bu arada nazar değer diye resmini atmıyorum :D

Evet, bugünden itibaren aşırı tatlı bir yavru kedim var 🥰🥰 bembeyaz ve çok masum bir yüzü var. Kedi cins kedi. Bizim bir akrabanın kedisi. Annesinden çok iyi süt emmiş ve 2 aylık. Bize verdiler kediyi. Size bir sorum var, bir kediye bakarken nelere dikkat etmeli? İlk alışma günlerinde ona nasıl davranmalı? Ve onunla nasıl oyun oynarım ve eğlendiririm? Bu arada nazar değer diye resmini atmıyorum :D

Hocam sadece kumuna gitmesi gerektiğini öğretin yeterli olur onun için biz kedinin patisini kumuna sürtmüştük sadece onun dışında sizin oynatmanıza gerek bile olmaz kediler oyuncudur. Hayırlı olsun.

Evet, bugünden itibaren aşırı tatlı bir yavru kedim var 🥰🥰 Bembeyaz ve çok masum bir yüzü var. Kedi cins kedi. Bizim bir akrabanın kedisi. Annesinden çok iyi süt emmiş ve 2 aylık. Bize verdiler kediyi. Size bir sorum var, bir kediye bakarken nelere dikkat etmeli? İlk alışma günlerinde ona nasıl davranmalı? Ve onunla nasıl oyun oynarım ve eğlendiririm? Bu arada nazar değer diye resmini atmıyorum :D
Hocam bir ip yumağı bulursanız gayet iyi olur. Genellikle kediler 1 yaşına girene kadar çok oyuncu olurlar. Hayırlı olsun bu arada.

Cinsi ne?
Mama olarak veterinerinizin tavsiyesine göre mama alın, öyle kafanıza göre karar vermeyin. Bütün aşılarını eksiksiz yaptırın.
Cinsini tam bilmiyorumda. Bahsettiğim akrabalar bütün aşılarını yaptırmış. Ve onlar zaten veterinerin dediği mamayı almışlar. Biz de onların dediği mamadan devam edeceğiz. Fazladan su ve mama kabı varmış onu verdiler.

Hocam bir ip yumağı bulursanız gayet iyi olur. Genellikle kediler 1 yaşına girene kadar çok oyuncu olurlar. Hayırlı olsun bu arada.
Teşekkür ederim 🥰 🥰 Az önce kapkalın bir ipliği götürdüm. Resmen çıldırdı çıldırdı. Çekiştiriyor, ısırıyor. Havaya kaldırdığım zaman patisiyle tutup aşşağıya doğru çekiyor güçlüce. Bir de oynaması için lazer alacağız. Lazer ile oynamayı çok seviyorlarmış.

Cinsini tam bilmiyorumda. Bahsettiğim akrabalar bütün aşılarını yaptırmış. Ve onlar zaten veterinerin dediği mamayı almışlar. Biz de onların dediği mamadan devam edeceğiz.
Tuvaletini kuma yapmayı biliyor mu? Daha önceden alışmış olabilir ama alışmadıysa sizin yardımınızla öğrenmesi lazım. Yazmayı unutmuşum hayırlı olsun.

Bir de oynaması için lazer alacağız. Lazer ile oynamayı çok seviyorlarmış.
Hızlı hareket eden şeylere bayılıyorlar gerçekten

Hocam sadece kumuna gitmesi gerektiğini öğretin yeterli olur onun için biz kedinin patisini kumuna sürtmüştük sadece onun dışında sizin oynatmanıza gerek bile olmaz kediler oyuncudur. Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Hem de ne oyuncular 😇 Bayağı oyun oynadı. İlk başlarda korkup kanepelerin arkasına saklanıyordu. 1 saat geçmeden yanımıza rahat rahat gelmeye ve kendini sevdirmeye başladı. Bayağı yoruldu ve şuan şirin şirin uyuyor. Kum konusu zaten sıkıntı değil. Bize verenler eğitmiş çoktan.

Tuvaletini kuma yapmayı biliyor mu? Daha önceden alışmış olabilir ama alışmadıysa sizin yardımınızla öğrenmesi lazım. Yazmayı unutmuşum hayırlı olsun.

Hızlı hareket eden şeylere bayılıyorlar gerçekten
Teşekkür ederim. Kuma yapmayı önceden öğrenmiş. Kırtasiye bugün kapalı. O yüzden yarın gidip alacağım lazer.

Geri
Yukarı