Yavru köpek nereden sahiplenilir?

Hocam başlarda çok ısıracak köpek sizi yavru alırsanız lütfen sokağa atmayın gerekirse kafes alın ve bence önce para biriktirin kenarda para yoksa ekonomik krizdeyiz şu an hasta oldu 2 hafta önce battık şu an :D
İşin ilginç yanı benim köpek korkum var fakat köpek bakmak istiyorum. Araştırma yapıp karar vereceğim sahiplenmeye.

İşin ilginç yanı benim köpek korkum var fakat köpek bakmak istiyorum. Araştırma yapıp karar vereceğim sahiplenmeye.

Şöyle deyim başlarda sakin oluyor eve ilk getirdiğinde 2 gün elleme kafes al önce ona evin bir köşesine koy kafese koyunca 2 gün elleme onu ilk günde ilgilenme bıkar yerine alışsın ilk 1 ay geceleri çok ağlayacak sonra azalacak eğer ilk aldığınızda mama yoksa hala makarna verebilirsiniz yağsız yumuşak makarna.

Korkuları yenmenin en iyi yolu üstüne gitmektir. Aman hocam sakın hayvancağızı bir gün bakamazsanız sokağa atmayın. Ayrıca hastalandığında veteriner masraflarını karşılayabileceğinizi biliyorsanız sahiplenin.

Şöyle deyim başlarda sakin oluyor eve ilk getirdiğinde 2 gün elleme kafes al önce ona evin bir köşesine koy kafese koyunca 2 gün elleme onu ilk günde ilgilenme bıkar yerine alışsın ilk 1 ay geceleri çok ağlayacak sonra azalacak eğer ilk aldığınızda mama yoksa hala makarna verebilirsiniz yağsız yumuşak makarna.

Makarna verebilirsiniz sonra 1 hfta olunca vete götürün tüyleri için ilaç vercekler tüm testleri yaptırın biraz pahalı olacak ama tahminen 350 TL olacak 2.3. haftada falan balık yağı verecekler sonra bir tane sprey tüyleri kötüyse vercekler onu yapacaksın 4. aydan sonra zorluk başlıyor her yere sı. Yor bizimki alıştıramadım hala 4.5 aylık ama önerim ilk hayvansa kedi daha sakin diye biliyorum çok heyecanlı bir de biz gidince 5 10 dk ağlıyor.

Korkuları yenmenin en iyi yolu üstüne gitmektir. Aman hocam sakın hayvancağızı bir gün bakamazsanız sokağa atmayın. Ayrıca hastalandığında veteriner masraflarını karşılayabileceğinizi biliyorsanız sahiplenin.
Teşekkürler. Sahiplendirirken kısırlaştırma şartı da koyuyor bazı sahiplendiriciler. Kısırlaştırmanın amacı nedir?

Teşekkürler. Sahiplendirirken kısırlaştırma şartı da koyuyor bazı sahiplendiriciler. Kısırlaştırmanın amacı nedir?
Kısırlaşınca bir hayvan daha uzun süre yaşar. Kızgınlık dönemine girmez. Eğer kısırlaştırmazsanız görün bakalım nasıl dışarı kaçma peşinde 🙂. Ayrıca yavrulama yapmayacağı için huzurlu yaşar. Biz geçen ay4 kedimizi kısırlaştırdık şuan o kadar rahat yaşıyorlar ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı