Yaya geçidinde beklerken bir araç bana yol verdi

Forumdaş

Centipat
Az önce bir işim çıktı ve bisikletle şehir merkezine gitmem gerekti. (yakın 2 ya da 3 km)
Bir yaya geçidine doğru giderken acaba bir araç bekler mi diye düşündüm ve Türkiye de yaşadığım aklıma geldi. Ve içimden hayal dünyasın da yaşadığımı Almanya'da olmadığımı söyledim.
Ve yaya geçidine gittiğim de bir araç arkasın da 4 araç beklemesine rağmen durdu ve yol verdi. Daha da şaşıracaksınız elleri ile geç geç işareti de yapmadı.
Bu eşine az rastlanan olayı size aktarmak istedim.
Ha enterasandır ki gitmeden önce bir konu da böyle bir serzenişte bulundum.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kalaslar dışında, çoğu bilinçli sürücü yayalara yol veriyor artık. Ben de dahil, yol vermediğimiz zamanların sebebi ise diğer sürücülere güvenmediğimiz içindir. 2-3 şeritli yollarda durup yaya ya da başka taşıta yol verdiğimizde, arkamızdaki davar yanımızdan geçmeye çalışabiliyor. Kazaya sebep olmamak için bu durumlarda kasıtlı yol vermiyoruz. Müsait bir durumda yol verildiğinde şaşırmaya gerek yok. Yavaş yavaş genele yayılacaktır.

Olay yol vermek istenmemesi değil, çoğu şoför yol vermek istiyor. Dikizden bir bakıyor totosunda başka bir araba, bu geçirir deyip devam ediyor. Çok gördüm böylesini, ben de korktuğum için durmuyorum arkamda araba varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı