Yayın açınca Pingin yükselmesi

cuby

Hectopat
1533477412348.png

EKRAN KARTI.png
pc.png

Sistem özelliklerim bunlar.Twitch platformunda PUBG,Fortnite tarzı oyunlarda yayın açıyorum özellikle Fortnite oyununda FPS ile bir sıkıntım yok ama çok fena ping çıkıyor.Yayında pingimi ölçtüm yaklaşık 140 gibi bir sayı çıktı.Normalde Twitch tarafından sağlıklı bir yayın için bana önerilen bit hızı 1800 ben yinede 1350 bit hızında yayın yapıyorum.Oyunumda çok fazla drop oluyor.Bu drop muhtemelen ya Ramin 8 Gb olmasından ya da ping çıkmasındandır diye düşünüyorum.Önerilerinizi bekliyorum.Obs ve oyun içi ayarlarda öneribilirsiniz tabiki.
UP PLS

Son düzenleme:
Upload hızlarımız benzer, obs ayarlarının ekran görüntüsünü atarsan ben de akşam benim ayarlarımı yazacağım.

Upload hızlarımız benzer, obs ayarlarının ekran görüntüsünü atarsan ben de akşam benim ayarlarımı yazacağım.
1533567730670.png

Yayın kısmı bu şekilde hocam Diğer Obs'de de aynı şekilde
1533568742100.png
Test yayını yaptım.Ve Pubg oynadım.Arka plandan ping ölçtüm yaklaşık 80-100 arası değişti.Ben yayını arka plandan izlicem biz bi oraya 20 ping daha ekleyelim.Normalde bit hız 1500'den aşağı inmezdi şaşırdım cidden.

Son düzenleme:
Test yayını açıcaktım ki tekrardan hız testi yaptığımdaki sonuçlara şaşırdım.Normalde 3.7 Civarı olan Yükleme hızım 3-5 tane sitede ölçmeme rağmen 2.7 çıktı o yüzden 2000 bit vermem çok zor gibi.

Siz yine de deneyin, alakasını bilmiyorum fakat 1300 bit verdiğimde ben de daha yüksek ping alıyorum. Ayrıca CPU kullanımını da superfast yapmam etkili oldu.

Siz yine de deneyin, alakasını bilmiyorum fakat 1300 bit verdiğimde ben de daha yüksek ping alıyorum. Ayrıca CPU kullanımını da superfast yapmam etkili oldu.
Tamamdır Teşekkürler hemen deniyorum.
Hala ping sorunum var yayındayken indirme hızım gereğinden fazla düşüyor.
Hala ping sorunum var yayındayken indirme hızım gereğinden fazla düşüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı