Yayın amaçlı F/P ekipman önerilerim

Makaleler
9
Daha fazla  
Evet. Uzun süredir bu tür ürünler için araştırma yapıyorum. Birçoğunu kendim kullanıyorum ve bazılarının da incelemelerini seyredip okudum. Kesinlikle hepsi fiyatını hak eden uzun süre kullanabileceğiniz ürünler. Yayın yapmaya başlamak istiyorsanız ama çok paranız yoksa bu önerilerini çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Umarım aldığınızda memnun kalırsınız. :)

Everest bi' tık daha iyi ama bütçe yoksa diğerleri de üzmez kesinlikle. Tipini beğendiğinizi alabilirsiniz.

Mikrofon almanıza aslında gerek yok bana kalırsa. Birazdan önereceğim kulaklıkardaki mikrofonlar gayet kaliteli ama ben onlarla rahat edemem derseniz buyurun:

Boya BY-M1 Profesyonel Youtuber Yaka Mikrofonu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Lastvoice BM800 Youtuber Mikrofon Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Evet… Geldik işte zurnanın zırt dediği yere. Bu konuda çok eleştirileceğim ama bu kulaklıkları test ettim ve kesinlikle 800 TL civarlarına satılan kulaklıklardan daha rahat ve daha iyi bir deneyim vaat ediyorlar. Ayrıca mikrofonların kaliteleri çok iyi. Bizzat iki kulaklığı da test etmiş biri olarak gönül rahatlığıyla öneriyorum.

Lakin MPow modelinde ses kartı var mı hatırlamıyorum. Ses kartınız iyi değilse ses kartı almanız gerekebilir. Fakat E900 Pro’da dahili ses kartı var aşırı iyi bir kulaklık. Çok rahat ve ses kalitesi inanılmaz iyi. HS35 rakibi bile değil bana kalırsa.

E900 Pro’yu öneririm fakat bütçe yoksa MPow da üzmez.

US $19.99 55% OFF|EKSA kablolu Gamer kulaklık PC 3.5mm PS4 kulaklık 7.1 Surround aşırı kulak oyun kulaklıkları için çıkarılabilir mikrofon ile dizüstü Tablet oyun|Kulaklık/Mikrofonlu Kulaklık| - AliExpress

US $26.53 45% OFF|Mpow hava II oyun kulaklığı kablolu Surround ses oyun kulaklıkları gürültü iptal Mic ile In Line kontrol PC|Kulaklık/Mikrofonlu Kulaklık| - AliExpress

PlayStation, XBOX veyahut Nintendo Switch gibi konsolların yayını yapmayı düşünüyorsanız alın.

Tek diyeceğim şey, Türkiye’dan Capture Card almayın. Elgato, Avermedia gibi markalar çok pahalıya kötü kartlar satıyorlar. Birinci attığım Elgato Camlink, ikinci attığım Elgato HD 60 Pro idi sanırım modeli onun dengi. Birincinin 60 FPS modelini alın. Ayrıca bizzat kameram için kullanıyorum fiyatına göre çok iyi bir performans vaat ediyor diyebilirim.

https://tr.aliexpress.com/item/4000917130635.html

US $35.38 20% OFF|USB 3.0 4K 60HZ 1080P 60Fps HD Video oyunu yakalama kartı Video dönüştürücü HDMI çıkışı canlı XBOX PS4 MAC tak ve çalıştır|Video ve TV Tuner Kartları| - AliExpress

Bu, ne kadar gerekli tartışılır ama herhangi bir beyaz çarşafı veya kağıdı kullanabilirsiniz. Yurtdışından kesinlikle almayın gereksiz pahalı.

https://www.hepsiburada.com/greenbo...eenbox-yesil-fon-perde-2-x-3m-p-HBV000007RFK5

Bu tam ekipman sayılmayabilir fakat yayın yapacaksanız kesinlikle iyi bir modeminiz olmalı. Keenetic modemler fiyatlarına göre çok iyi çekim gücü, yazılım desteği ve performans vaat ediyor. Omni-DSL kullanıyorum, hayatımda parasını bu kadar hak eden başka ürün görmedim diyebilirim. :D

İyi, stabil ve yüksek upload veren bir İSS de şart. Onun için buradaki konumu inceleyebilirsiniz.

- Neden klavye, fare önermedin?
+ Hem yayıncı ekipmanı sayılacak nitelikte olmadığı için hem de pek bilmediğim için açıkçası.

- X ürününü kullandığını söyledin, ben de görmek istiyorum sana nereden ulaşabilirim?
+ [email protected]

- Niye bu ürünler bu kadar ucuz?
+ Markalar üstüne logo bastırıp “kaliteli” diye satmadığı için.

- Başka rehberler gelecek mi?
+ :). Birçok rehber gelecek fakat sonraki rehberim OBS ayarları hakkında olacak.

@enonertetanem @Samotne Ciasteczka @RPM @TÇB @hadwiger

Son düzenleme:
Bende de keenetic ekstra var ama ayarlarını tam yapamadım galiba çekim gücü düşük ve arada stabil olmayan ağ bağlantısı diyor.

Boya BY-M1 mikrofon gayet kaliteli, kendim kullanıyorum. Kablo uzunluğu çok iyi, ben de tavsiye ederim. Gayet güzel konu.
Teşekkürler. 2 tane arkadaşım kullanıyor gayet memnunlar. Tek şikayet edilebilecek noktası bence kabloların fazla ince olması. Azıcık esnetsen kopacak gibi duruyor.

Teşekkürler. 2 tane arkadaşım kullanıyor gayet memnunlar. Tek şikayet edilebilecek noktası bence kabloların fazla ince olması. Azıcık esnetsen kopacak gibi duruyor.
Modem arayüzündeki ayarlar nasıl olmalı bir konuda ona açarmısın?
Modem arayüzündeki ayarlar nasıl olmalı bir konuda ona açarmısın?

Ne gibi bir sorununuz var?

Kablosuz ağların kesişmemesi ve ping düşürmek için ayarlar var.

Hiçbir ayar yapmadım ben. Son 2 aydır ping ve paket loss sorunumda mevcut. Evde 2 tane internet mevcut superbox'un kendi modemi bile benimkinden iyi sinyal veriyor.

Geri
Yukarı