Yayın için 3000G sistem nasıldır?

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Amacım Capture Card ile görüntüyü aktarıp 1080P60 yayın yapmak. Biliyorum, Capture Card'lar da işlem zamanı çalıyor fakat bu işlemci yeterli olmaz mı? İnternet üzerinde tam kullanım amacıma yönelik test bulamadım, oyunlardaki FPS Loss'u ölçmüşler fakat benim öyle bir amacım yok. İşleme için NVIDIA'da CUDA çekirdeklerini kullanıyorum, AMD'de bunun bir karşılığı OBS için varsa yapılabilir geliyor bana da emin olamıyorum işte. Ek olarak yeterli derseniz tek kanal 8 GB bellek yeterli mi yoksa çift kanal zorunlu mu? Yeterli değilse de 2200G bir işlemci yeterli mi, bu işi en ucuza halletmeye çalışıyorum da. Not: OS önemli değil, arka planda çalışacak uygulamalar minimal en fazla 1.5/2 GB bellek kullanımım olur boşta.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000G 2 çekirdek 4 thread, 2200G ise 4 çekirdek 4 thread. Eğer yayını işlemci üzerinden vereceğim derseniz 2200G daha mantıklı.

3000G 2 çekirdek 4 thread, 2200G ise 4 çekirdek 4 thread. Eğer yayını işlemci üzerinden vereceğim derseniz 2200G daha mantıklı.
Yani mecbur işlemci üzerinden yapacağım kullanabiliyorsam Vega3'ün de yardımını alırım ve merak ettiğim 3000G'nin yetip yetmeyeceği. Daha ucuz fiyata aynı işlemi yapabiliyorsam benim için mantıklı olan o olacak, sonuçta X sene sonra ihtiyacım olan ek bir işlem gücü olmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı