Yayın için ekran kartı RX 5500XT 4 GB vs RX 580 8 GB vs GTX 1650s 4 GB

Devran İ.

Decapat
Şu an RX580 8 GB ekran kartım var ve yayın yapıyorum fakat bu gün bir monitör daha bağladım ve yayınlar da işlem gecikmesi ile kaçan kare olmaya başladı ve ben de fakrlı ekran kartı almaya karar verdim yayın için sizce hangi ekran kartını almalıyım? RX 5500 XT mi GTX 1650s mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 8 GB daha iyidir ama yayın yapıyorsan işlemci önemli mesela bende 3700X var CPU rahat olsun diye yayında oyunda ayarları en yükseğe alıyorum ve genede FPS kısıtlıyorum.

Ekran kartınız yayınlarda sorun çıkartacak bir kart değil, işlemciniz ve RAM'iniz yayınlar için yetersiz. Eski işlemcinizi satıp yeni işlemci ve 1 adet daha RAM almanızı öneririm.

Yukarıda hocamızın dediği gibi normal şartlarda bile darboğaz yaşarsın o işlemci ile işlemcini minimum 1600 AF yapabilirsen 3600X yap daha da iyi dersen 3700X veya 5600X uygun fiyata 2. el 2700X gibi işlemcilerde alabilirsin. Yayın demek CPU demek RAM demek yayın sırasında Chrome açınca 2 GB RAM yiyor zaten yayın için RAM miktarın minimum 16 olmalı. 2200G zaten APU bir işlemci güç olarak 1300X le benzer güçte oda çok yetersiz senin için.

Hocam önce RAM 16 yapın sonra tekrar test edip konu açın 8 GB RAM ile markete bile gidilmiyor artık lütfen :=)

Hocam önce RAM 16 yapın sonra tekrar test edip konu açın 8 GB RAM ile markete bile gidilmiyor artık lütfen :=)
Yukarıda hocamızın dediği gibi normal şartlarda bile darboğaz yaşarsın o işlemci ile işlemcini minimum 1600 AF yapabilirsen 3600X yap daha da iyi dersen 3700X veya 5600X uygun fiyata 2. el 2700X gibi işlemcilerde alabilirsin. Yayın demek CPU demek RAM demek yayın sırasında Chrome açınca 2 GB RAM yiyor zaten yayın için RAM miktarın minimum 16 olmalı. 2200G zaten APU bir işlemci güç olarak 1300X le benzer güçte oda çok yetersiz senin için.
Ekran kartınız yayınlarda sorun çıkartacak bir kart değil, işlemciniz ve RAM'iniz yayınlar için yetersiz. Eski işlemcinizi satıp yeni işlemci ve 1 adet daha RAM almanızı öneririm.
Ram zaten 16 site üzerin de güncel değil sadece. Arkada oyun açık olduğunda İşlem gecikmesi nedeniyle kaçan kareler %1.5 falan oluyor ve bu da sıkıntı yaratıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı