Yayın için Twitch mi Facebook mu?

alpknkc

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar yeni yeni yayın yapmaya başladım. Son düzenlemelerin ardından düzenli olarak yayın yapmaya başlayacağım. İlk olarak yaklaşık 20 gündür Twitch üzerinden yayın yapıyorum. En revaçta olan oyunları da oynasam yayına neredeyse kimse gelip bakmıyor bile. Ayrıca iştirak programı denilen lanet bir şeyden dolayı şartları karşılayıp iştirak programına katılmadan açtığım yayında çözünürlük seçenekleri çıkmıyor. Mesela ben 720P yayın yapıyorsam izleyen kişiler için sadece 720P seçenek sunuyor ve ülkemiz internet şartlarından dolayı en yakın arkadaşlarım bile yayını açıp izleyemiyor. İzlenme sayımda daha arkadaşlarımın ötesine geçemedi. 30 saat yayın yapmışım şimdiye kadar ve ortalama izleyici 2.11 civarı şu an.

Facebook'da 1 kere yayın açmayı denedim ve yaklaşık 3 saatlik yayının istatistiklerine göre 3800 kişiye yayın ulaşmış ve 788 kişi yayına girip bakmış. Ortalama olarak izleyici sayım 10'un altına düşmedi ve yaptığım yayında 720P, 480P, 360P gibi bütün seçenekler vardı. Yayını için açtığım sayfanın neredeyse sıfır takipçisi vardı. Sizce Twitch'le hiç uğraşmayıp sadece Facebook üzerinde mi yayın yapmalıyım? Şöyle bir durum öğrendim bir de, eğer Facebook'da yayın yapıp daha sonra Twitch'e dönersem Twitch Partner programına beni almıyormuş sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir gün Facebook bir gün Twitch.
Öyle çok düzensiz olur diye düşünüyorum. Bence birisini seçip sadece ona yoğunlaşmak daha güzel ilerler gibi. Twitch'de yazdığım sorunları yaşamasam daha mantıklı geliyor. Ama bir kitleye ulaşmadan Twitch ile uğraşmak çok mantıksız.

Öyle çok düzensiz olur diye düşünüyorum. Bence birisini seçip sadece ona yoğunlaşmak daha güzel ilerler gibi. Twitch'de yazdığım sorunları yaşamasam daha mantıklı geliyor. Ama bir kitleye ulaşmadan Twitch ile uğraşmak çok mantıksız.
O zaman uzun bir süre Facebook ile kitlenizi arttırın sonra Twitch'ye dönersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı