Yayın ve video editleme için 7000 TL sistem toplama

Bütçe
7000

Tripoli

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar;

Öncelikle bu yazımda yazım yanlışı yapılmış ise bunun sebebi bilgisayarımın kasmasından dolayı harflerin gecikmeli gelmesinden. Bilgisayarım artık miadını doldurdu.
Ben bu bilgisayar toplama işlerinden anlamam. Kendimce bir bilgisayar topladım ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum. Monitörsüz şekilde bütçem Max. 7000 TL. Yani bu fiyatın içine monitör dahil şeklinde düşünün.

Bu piyasada bu fiyat çok az derseniz vereceğim cevap; "ben bilmiyorum" olacağı için yardım istiyorum. Bana bu fiyat bandında hem video edit hem de yayın açtıracak bir bilgisayar parçaları önerirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
dsa.png

Hocam zorladım ama hem yayın hem edit işlemci 2600x alabilirsen stok bekle monitör ekleyemedim biraz daha para eklersen çıkarırsın.

Eki Görüntüle 814728

Hocam zorladım ama hem yayın hem edit işlemci 2600x alabilirsen stok bekle monitör ekleyemedim biraz daha para eklersen çıkarırsın.
600W gereksiz, SSD depolama alanı çok az, RAM’ler bu sistemde 3000 de olabilirdi. Aman aman bir fark olmazdı. Anakartı ATX almak için bin takla atmışsınız ancak onun yerine “MSI B450M A PRO MAX” alınabilirdi.

280 TL daha aşabiliyorsan 1 tane daha ram alman çok iyi olur ama aşamıyorsan sonradan ekleyebilirsin.

600W gereksiz, SSD depolama alanı çok az, RAM’ler bu sistemde 3000'de olabilirdi. Aman aman bir fark olmazdı. Anakartı ATX almak için bin takla atmışsınız ancak onun yerine “MSI B450M-A Pro Max” alınabilirdi.

Biraz daha ileriye dönük olsun diye B450 Tomahawk ve 600W aldım. İleride para biriktirir 3600X 2060 falan alır o zaman tekrar anakart ve Power almasın diye seçtim. 3000MHz ve 3200MHz arasında çok az para farkı vardı onu seçtim o yüzden. SSD yede ek para koyarsa 500 GB alabilir. Para tam 7000 dediği için 250GB seçtim parası varsa 500GB alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı