Yayın yaparken ekran kartı mı, işlemci mi kullanılmalı?

EfeCan72Ok

Decapat
Merhabalar, Twitch platformunda 720P 60 FPS Valorant yayını açmak istiyorum.
Fakat OBS NDI plugini üzerinden ana bilgisayardaki oyun görüntüsünü 2. bilgisayara aktarıp, yayını 2. bilgisayardan yapacağım.
Yayını 2.bilgisayara ekran kartım ile mi vereyim, yoksa işlemci ile mi? Herhangi bir etki sağlar mı?

Sistemim;
  • AMD Ryzen 5 1600 AF
  • Sapphire Nitro RX460 4 GB
  • 8 GB 3200MHz CL16 RAM (16 GB'a yükselteceğim)
  • İnternet hızım da 100Mbps download 7.14 upload (stabil)
Ana bilgisayarım (oyun oynayacağım) bilgisayar bu. 2. bilgisayara görüntüyü hangi donanımdan vermeliyim?

Merhabalar, Twitch platformunda 720p 60 FPS Valorant yayını açmak istiyorum.
Fakat OBS ndı plugini üzerinden ana bilgisayardaki oyun görüntüsünü 2. bilgisayara aktarıp, yayını 2. bilgisayardan yapacağım.
Yayını 2.bilgisayara ekran kartım ile mi vereyim, yoksa işlemci ile mi? Herhangi bir etki sağlar mı?

Sistemim;
  • AMD Ryzen 5 1600 AF.
  • Sapphire Nitro RX460 4 GB.
  • 8 GB 3200MHz CL16 RAM (16 GB'a yükselteceğim)
  • İnternet hızım da 100Mbps download 7.14 upload (stabil)
Ana bilgisayarım (oyun oynayacağım) bilgisayar bu. 2. bilgisayara görüntüyü hangi donanımdan vermeliyim?

Sistemim 1060 6 GB i7 7700K idi. Ben bu zamana kadar ekran kartından verdim ve bu şekilde görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. İşlemci ile verdiğimde kalitede ve performansta azalma gördüm. İşlemciden yayın yapmak işlemciyi yoracağı için bilgisayarda yaptığın her işlemin performansı düşer. Ama ekran kartından verdiğinde sadece ekran kartının kullanıldığı kısımlarda performans düşüklüğü görürsün. Ekran kartından vermen daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı