Yayıncıların yaptığı ses efekti nasıl yapılır?

rainfpat

Decapat
Daha fazla  
Hocalarım en fazla Kaanflix'i gördüğüm için onun üzerinden örnek vereceğim bir tuşa basıyorlar ve sesleri değişiyor. Bebek sesi veya kalınlaşma gibi bir sürü şey oluyor ya da atıyorum 'oh my goood' efekti geliyor ses olarak bu tarz gibi şeyleri hangi uygulama üzerinden yapabilirim? OBS haricinde. OBS'de olup olmadığını bilmiyorum

Hocalarım en fazla Kaanflix'i gördüğüm için onun üzerinden örnek vereceğim bir tuşa basıyorlar ve sesleri değişiyor. Bebek sesi veya kalınlaşma gibi bir sürü şey oluyor ya da atıyorum 'oh my goood' efekti geliyor ses olarak bu tarz gibi şeyleri hangi uygulama üzerinden yapabilirim? OBS haricinde. OBS'de olup olmadığını bilmiyorum
Elgato StreamDeck diye bir dalga var, bir tık tuzlu bir fiyatı var ama oradan yapıyorlar.

Bu işler için streamdeck var. Direk cihaz olarak satılıyor. 15 tane tuşu var istediğin tuşa istediğin görevi ekleyebiliyorsun. Verimli bir alet evet kullanışlı ama gerçekten çok pahalı ve o kadar para etmez bir alet almanı tavsiye etmiyorum. Eğer bu işlemleri bu alet olmadan da yapmak istiyorum diyorsan, ev de bir adet eski kullanılmayan ama açılan bir Android tablet buluyorsun ve touch portal uygulamasını satın alıyorsun ( en son 100TL'ydi) satın almadan da kullanabilirsin ama Max. 8 tane tuş atayabiliyorsun eğer satın alırsan atayabileceğin tuş sayısı sonsuz. Yani bu avantajı ile Elgato'yu bile solluyor. Ayrıca sadece ses efekti olarak düşünme sahne geçişlerini mikrofonu aç kapatı, uygulama başlatma kapatma tek tuşla bilgisayar kilitleme aklına gelen her şeyi bu uygulama ile yapabilirsin.

Geri
Yukarı