Yayıncılık için masa ve oyuncu koltuğu önerisi

Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim.

Özel yaşantımda turizmci olmam ve mâlum şartlarda son yıllardır yapılamayan turizm (tekrar normale ne zaman döneceği de belli değil) sebebiyle uzun zamandır aklımda olan Twitch'de yayın yapmak ve kliplerimi YouTube'a yüklemek istiyorum.

Önümüzdeki 1 yıl boyunca, hiçbir gelir elde etmeyecek olmayı hesaba katarak bir birikim ayırdım ve tam zamanlı olarak yayıncılık yapacağım.

Foruma ilk giriş konumda 20.000 TL bütçe ile nasıl bir kasa toplayabileceğimi sormuş ve gelen yorumlar doğrultusunda Sinerji'den kasayı sipariş ettim. Sırf bunun için bile uzunca bir yoldan İstanbul'a gelip bu alışverişi yüzyüze gerçekleştirmek istedim ve istediğim sonuca da ulaştığımı düşünüyorum. (kasa özelliklerini dosya eki olarak ekledim)

Monitör olarak ise İtopya'dan bu arkadaşı satın aldım: MSI 27" OPTIX G273QF 165Hz 1ms DP 2xHDMI IPS WQHD G-Sync Compatıble Gaming Monitör | ITOPYA

Kulaklık olarak ise bunu: Razer BlackShark V2 USB Enhancer 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Kamera olarak ise bunu: LOGITECH C922 FULL HD STREAM WEBCAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Geriye sadece mouse, oyuncu koltuğu ve masa ihtiyacım kaldı. Sizlerden bu konuda öneri isteyeceğim.
Mouse konusunda Razer Mamba'yı öve öve bitiremediler. Gönlüm ondan yana gibi.

Ama fiyat performans olarak masa ve oyuncu koltuğu ne almalıyım? Bu donanım ile ilgili kısımdı.

Şimdi ise bir diğer soru 100Mbps download / 10 Mbps upload 1080p yayınlar için rahat rahat yeterli olur mu? Eğer olmaz ise nasıl bir yol izlemeliyim? İnternet sağlayıcıları özel paketler sunuyor mu?

kanal konseptinden biraz bahsetmek gerekirse; 27 yaşındayım, profesyonel müzik prodüktörüyüm, edm, House tarzında müzikler yapıyor ve yayınlıyorum. İyi bir FPS oyuncusuyum, güncel olarak Apex oynuyorum ve "main" karakterlerimde 3-4K badgeleri açık, iyi bir Kdr'ye sahibim ve tüm bunları şu zamana kadar Ryzen 3, 1050 Ti'lı bir bilgisayar ve orta ayarda 60 FPS ile yaptım.

Hedeflediğim, daha genç bir kitle için abi figürü oluşturmak, "chat" ile gönül bağı kurmak ve bolca çekiliş yapmak. İncelemesini çektiğim oyunların YouTube videolarına yorum yapan bir kişiye çekilişle o oyunu hediye etmek gibi mesela. Sonrasında müzik prodüksiyonu eğitimleri vermek. Sohbet, muhabbet ağırlıklı bir kanal kurmayı hedefliyorum. Twitch zor, ama benim vaktim var. Birkaç arkadaşım da yine sıfırdan başlayarak hatrı sayılır bir kitleye ulaştılar. Umarım ben de başarılı bir yayıncı olurum.

Okuyup, katılım gösteren ve öneride bulunan herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Monitörden memnun musun almayı düşünüyorumda.

Hawk'ın koltuklarına bakabilirsiniz artık yayıncı/youtuber'lar Hawk almaya başladı.

Hawk'a da baktım ama xPrime çok ilgilendi sağolsun. Bir de birkaç araştırma yaptım aralarında kıyas, teknik olarak xPrime daha makul ve kaliteli geldi bana.

Monitörden memnun musun almayı düşünüyorumda.

Çok memnunum, müthiş akıcı. Ama 27" ilk defa kullanıyorum, alışmam biraz zaman alacak gibi.

Hawk'a da baktım ama XPrime çok ilgilendi sağ olsun. Bir de birkaç araştırma yaptım aralarında kıyas, teknik olarak XPrime daha makul ve kaliteli geldi bana.

Çok memnunum, müthiş akıcı. Ama 27" ilk defa kullanıyorum, alışmam biraz zaman alacak gibi.

Fiyat olarak İtopya'da çok iyi diğer yerlerde 3.6k gibi fiyatlarda 50TL daha düşmüş fiyatı.

Hazır masaların çoğunda sunta ve türevi kullanılıyor. Aynı fiyata veya biraz farkla MDF olanını yaptırabilirsin. Ürünün sitesindeki resim ve ölçüleri marangoza veya mobilya atölyesindeki ustaya göster, usta yapar. Üstelik resimlerde hoş duran ama gerçekte denge veya destek sistem dezavantajı olan ürünü usta anlar ve seni uyararak buna şöyle ekleme yapmak lazım der.

Fiyat olarak İtopya'da çok iyi diğer yerlerde 3.6k gibi fiyatlarda 50TL daha düşmüş fiyatı.

Evet, ben de itopya'dan aldım ve çok hızlı geldi. İstanbul dışındayım bir de.

Hazır masaların çoğunda sunta ve türevi kullanılıyor. Aynı fiyata veya biraz farkla MDF olanını yaptırabilirsin. Ürünün sitesindeki resim ve ölçüleri marangoza veya mobilya atölyesindeki ustaya göster, usta yapar. Üstelik resimlerde hoş duran ama gerçekte denge veya destek sistem dezavantajı olan ürünü usta anlar ve seni uyararak buna şöyle ekleme yapmak lazım der.

Bu düşünce de güzel ama pratikte malesef bu kadar şanslı olamıyorum, marangozlar vs. kayda değer bir iş görmediği için çok ilgilenmiyorlar, ki sanayi ile haşır neşir birisiyim. Bir de fatura, hak-huk, garanti meseleleri var. O sebepten daha güvenilir bir yerden almayı tercih etmeyi düşünüyorum.

Bende masanın kendi kafanızdakine yakın bir çizimle ustaya yaptırılması taraftarıyım. Koltuğa gelince ZioGaming, Hawk ve xPrime bakılabilir. Mouse için elinizin küçük olmasından yola çıkarak Model D minus daha iyi bir seçenek olabilirdi diye düşünüyorum. Keşke el boyutunuzu ve tutuş şeklinizi belirterek öneri isteseydiniz. Yayın hayatınızda başarılar.

Hocam eliniz küçük ise Model O veya Light2-200'ü alabilirsiniz, alternatif olarak XtrFy M41, M4, MZ1 alabilirsiniz.
Abi senin gönlün Deathadder da kalmış. Deathadder hariç ne alırsan al tatmin olmayacaksın gibi hissettim. Aynı durum ben kulaklık alırken oldu. Sen en iyisi Deathadder al için rahat etsin.
Bende masanın kendi kafanızdakine yakın bir çizimle ustaya yaptırılması taraftarıyım. Koltuğa gelince ZioGaming, Hawk ve xPrime bakılabilir. Mouse için elinizin küçük olmasından yola çıkarak Model D minus daha iyi bir seçenek olabilirdi diye düşünüyorum. Keşke el boyutunuzu ve tutuş şeklinizi belirterek öneri isteseydiniz. Yayın hayatınızda başarılar.

Mouse bugün elime ulaştı, fotoğraflarını ekliyorum. Mevcut mouse’umdan biraz uzun. Tutuş şeklim fotoğraflarda göründüğü gibi, sizce oturmuş mu? Düşüncelerinizi almak istedim.

Bu arada koltuk da elime ulaştı. Geriye bir eksik kalmadı. Masa harici. Hepsinin incelemesini paylaşacağım tek, tek.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 272B50E4-2B64-4B2D-9E1A-FD0A24E47D44.jpeg
    272B50E4-2B64-4B2D-9E1A-FD0A24E47D44.jpeg
    84,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 67789AEE-9D74-43EF-BBD2-EF3EB5225EA4.jpeg
    67789AEE-9D74-43EF-BBD2-EF3EB5225EA4.jpeg
    89,5 KB · Görüntüleme: 31
@KRYGT Görüntü ele uymuş gibi duruyor ama önemli olan sizin rahat edip etmediğiniz. İlk 3-5 gün el alışana kadar biraz acemilik çekebilirsiniz. Mouse tutuş şekliniz resimdeki gibi ise bu tutuş palm bu arada.

Geri
Yukarı