Yayıncılık için masa ve oyuncu koltuğu önerisi

KRYGT

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim.

Özel yaşantımda turizmci olmam ve mâlum şartlarda son yıllardır yapılamayan turizm (tekrar normale ne zaman döneceği de belli değil) sebebiyle uzun zamandır aklımda olan twitch'de yayın yapmak ve kliplerimi youtube'a yüklemek istiyorum.

Önümüzdeki 1 yıl boyunca, hiçbir gelir elde etmeyecek olmayı hesaba katarak bir birikim ayırdım ve tam zamanlı olarak yayıncılık yapacağım.

Foruma ilk giriş konumda 20.000 TL bütçe ile nasıl bir kasa toplayabileceğimi sormuş ve gelen yorumlar doğrultusunda Sinerji'den kasayı sipariş ettim. Sırf bunun için bile uzunca bir yoldan İstanbul'a gelip bu alışverişi yüzyüze gerçekleştirmek istedim ve istediğim sonuca da ulaştığımı düşünüyorum. (kasa özelliklerini dosya eki olarak ekledim)

Monitör olarak ise İtopya'dan bu arkadaşı satın aldım: MSI 27" OPTIX G273QF 165Hz 1ms DP 2xHDMI IPS WQHD G-Sync Compatıble Gaming Monitör | ITOPYA

Kulaklık olarak ise bunu: Razer BlackShark V2 USB Enhancer 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Kamera olarak ise bunu: LOGITECH C922 FULL HD STREAM WEBCAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Geriye sadece mouse, oyuncu koltuğu ve masa ihtiyacım kaldı. Sizlerden bu konuda öneri isteyeceğim.
Mouse konusunda Razer Mamba'yı öve öve bitiremediler. Gönlüm ondan yana gibi.

Ama fiyat performans olarak masa ve oyuncu koltuğu ne almalıyım? Bu donanım ile ilgili kısımdı.

Şimdi ise bir diğer soru 100mbps download / 10 mbps upload 1080p yayınlar için rahat rahat yeterli olur mu? Eğer olmaz ise nasıl bir yol izlemeliyim? İnternet sağlayıcıları özel paketler sunuyor mu?

Kanal konseptinden biraz bahsetmek gerekirse; 27 yaşındayım, profesyonel müzik prodüktörüyüm, edm, house tarzında müzikler yapıyor ve yayınlıyorum. İyi bir FPS oyuncusuyum, güncel olarak APEX oynuyorum ve "main" karakterlerimde 3-4k badgeleri açık, iyi bir KDR'ye sahibim ve tüm bunları şu zamana kadar ryzen 3, 1050ti'lı bir bilgisayar ve orta ayarda 60 fps ile yaptım.

Hedeflediğim, daha genç bir kitle için abi figürü oluşturmak, "chat" ile gönül bağı kurmak ve bolca çekiliş yapmak. İncelemesini çektiğim oyunların YouTube videolarına yorum yapan bir kişiye çekilişle o oyunu hediye etmek gibi mesela. Sonrasında müzik prodüksiyonu eğitimleri vermek. Sohbet, muhabbet ağırlıklı bir kanal kurmayı hedefliyorum. Twitch zor, ama benim vaktim var. Birkaç arkadaşım da yine sıfırdan başlayarak hatrı sayılır bir kitleye ulaştılar. Umarım ben de başarılı bir yayıncı olurum.

Okuyup, katılım gösteren ve öneride bulunan herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 7F44C442-2626-456C-A9E4-08664BEE74EB.jpeg
    7F44C442-2626-456C-A9E4-08664BEE74EB.jpeg
    118,4 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu okumadım çok uzunmuş. Masa için şunu söyleyebilirim İkea gibi şirketlerin masaları bence çok kötü. Siz marangozdan güzel bir masa yaptırabilirsiniz. Tavsiyem marangoza gidin. Ben marangoza şöyle masa siparişi verdim. Masanın ön tarafı yani giriş yapacagım oturacagım yer fazla kalın olmasın. Sandalyemin kolları falan var, masanın kalınlıgı 2 cm oldu. Normalde masanın alt kısmının çevresine yine masa kadar ama içi boş, dikdörtgen şeklinde bir çıta koyması gerekiyordu. Ön tarafın ince olmasını istedigim için masanın ortasına ve arkasına dikdörtgen şeklinde çıta koydu marangoz. İşin ehli birine gittim. Bu çıtayı koymasa masam büyük oldugu için içeri dogru sarkma yapar dedi. İkea böyle masaların altına destekleyici çıta koymuyor ve masalar içine dogru göçüyor. Kısacası ikea gibi kişiye özel olmayan seri üretim masa almaktansa gidip marangozda masa yaptırın. Burak şolt'un videosunda da var marangoz ona istedigi masayı çok ucuza yapmış.

Benim yaptırdıgım masanın ölçülerini vereyim 140 genişlik x 80 derinlik x 68 yükseklik. Hem geniş, hem derin bir masa oldu. 450 TL'ye yaptırdım. Bu masayı en kötü 750-1000 TL gibi bir fiyata yaptırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Mouse'da almadığınızı söylemişsiniz, 20K bütçe ile kasa topladığınıza göre bütçeyi 5000 TL'ye çekiyorum.

Abi öncelikle hayırlı olsun umarım her şey istediğin gibi gider PC çok güzel gayet iyi parçalar var. İnternetinde gayet yeterli yayın için. Mouse olarak bütçeni ve tutuş şeklini söylersen daha iyi bir öneride bulunabiliriz. Koltuk ve masaya gelirsek koltuğu xDrive, zio hawk gibi markalardan alabilirsin çoğu yayıncı kullanıyor hem dayanıklı kaliteli hem de fiyat performans ürünleri. Masaya gelirsek yine aynı şekilde adorenin ve XDrive'ın kendi oyuncu masaları var onlara bakabilirsin. Kanal linkini atarsan takip ederiz ayrıca :)

800TL ye bunun L şeklini daha kaliteli ahşaptan çok rahat bir şekilde bir marangoza yaptırabilirsiniz. Gerek yok.
Marangozun linkini atamadığıma ve insanların zaten marangozdan alması gerektiğini söylediğine göre, benim mesajımda bir sorun yok, gider marangoza yaptırır güzel bir masa.

Mouse'da almadığınızı söylemişsiniz, 20K bütçe ile kasa topladığınıza göre bütçeyi 5000 TL'ye çekiyorum.

masayı pek beğenmedim malesef, hem ufak hem de performansına göre pahalı gibi.
mouse'un da tipini sevemedim malesef, sanırım razer mamba'dan devam edeceğim.

koltuğu not aldım araştıracağım, güzel bir şeye benziyor. teşekkür ediyorum yorumunuza.
Abi öncelikle hayırlı olsun umarım her şey istediğin gibi gider PC çok güzel gayet iyi parçalar var. İnternetinde gayet yeterli yayın için. Mouse olarak bütçeni ve tutuş şeklini söylersen daha iyi bir öneride bulunabiliriz. Koltuk ve masaya gelirsek koltuğu xDrive, zio hawk gibi markalardan alabilirsin çoğu yayıncı kullanıyor hem dayanıklı kaliteli hem de fiyat performans ürünleri. Masaya gelirsek yine aynı şekilde adorenin ve XDrive'ın kendi oyuncu masaları var onlara bakabilirsin. Kanal linkini atarsan takip ederiz ayrıca :)

çok teşekkür ederim dostum, ellerim biraz ufak, minyon birisiyim. büyük mouseları ne yazık ki kavrayamıyorum. koltukta bahsettiğin markalara bakacağım. masa ile ilgili de senin tavsiyen üzerine şunu buldum acaba fiyatını hakediyor mu? Adore Gaming Profesyonel Oyuncu Bilgisayar Masası Karbon Çelik Gövde - Siyah Fiyatı ve Özellikleri

kanalı her şeyini hazırladığım gibi (isim, görseller, jenerik vs.) burada haberdar edeceğim. teşekkürler dostum.

masayı pek beğenmedim malesef, hem ufak hem de performansına göre pahalı gibi.
mouse'un da tipini sevemedim malesef, sanırım razer mamba'dan devam edeceğim.

koltuğu not aldım araştıracağım, güzel bir şeye benziyor. teşekkür ediyorum yorumunuza.

çok teşekkür ederim dostum, ellerim biraz ufak, minyon birisiyim. büyük mouseları ne yazık ki kavrayamıyorum. koltukta bahsettiğin markalara bakacağım. masa ile ilgili de senin tavsiyen üzerine şunu buldum acaba fiyatını hakediyor mu? Adore Gaming Profesyonel Oyuncu Bilgisayar Masası Karbon Çelik Gövde - Siyah Fiyatı ve Özellikleri

kanalı her şeyini hazırladığım gibi (isim, görseller, jenerik vs.) burada haberdar edeceğim. teşekkürler dostum.
Sakın Razer mamba almayın, dediğim fare en kaliteli farelerden biridir.
Alternatif.

Kendim bu hafta şu koltuğu sipariş verdim. Ürün geldikten sonra ilk izlenimlerimi paylaşırım. Deri önermem kullanan arkadaşlarım memnun değil. Terletme sorunu fazla olduğunu söylüyorlar.
Ayrıca OBS ve yayıncılıkla alakalı sorunuz olursa da yardımcı olabilirim. 1 senedir eğlence amaçlı yapıyorum takıldığınız noktalarda yardımcı olurum.
FPS oyunları oynuyorsanız bu işin bence en iyisi Zowie EC2 dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı