Çözüldü Yazıcı çalışıyor ama uygulamalarda gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Daha önce bağlanıyordu. Bugün tekrar bağladım. Yazıcıyı çalıştırdım. USB ile bilgisayara bağlandı. Aygıtlarda yazıcı görünüyor ve yazıcının tarama ve yazma işlemleri test sonucu ile birlikte çalışıyor. HP Smart uygulaması veya diğer uygulamalarda yazıcı görünmüyor.

Çözüm
Toplantı biçiminde açtığınızda giriş yapamadım. Birileri girmez korkmayın. Olursa da tespit ederiz :D
1 676 014 566 - 645zws
Toplantı biçiminde açtığınızda giriş yapamadım. Birileri girmez korkmayın. Olursa da tespit ederiz :D
Merhaba Mert, sana bilgi vermeyi unuttum. Ben bu olaydan birkaç gün sonra bu sorunu çözdüm. Güncelleme yaptıktan sonra HP yazılımı tekrar kuruldu ve düzeldi. Sanırım sürücü bugu oluşmuştu, güncelleme sonrası sorun kalmadı.
Sürücü için güncelleme falan gelmiş olabilir. Sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sürücü için güncelleme falan gelmiş olabilir. Sitesinden ulaşabilirsiniz.
Yazıcım sürücü güncelleştirmesinde gözükmediği için güncelleme yapamıyor.
Bu sorun halen devam ediyor. Aygıtlarda yazıcı görünüyor fakat yazdırırken görünmüyor.
1615096584745.png

1615096632700.png

Son düzenleme:
Yazıcım sürücü güncelleştirmesinde gözükmediği için güncelleme yapamıyor.
Bu sorun halen devam ediyor. Aygıtlarda yazıcı görünüyor fakat yazdırırken görünmüyor.
Eki Görüntüle 910226

Yazıcıya sağ tık yap denetim masasından daha sonra da varsayılan yazıcı olarak atayı seç. Muhtemelen düzelir. Düzelmezse 2. Attığın fotoğrafta aşağıda daha fazla göster diye bir seçenek var onu kullanıp yazıcını seçebilirsin.

Yazıcıya sağ tık yap denetim masasından daha sonra da varsayılan yazıcı olarak atayı seç. Muhtemelen düzelir. Düzelmezse 2. Attığın fotoğrafta aşağıda daha fazla göster diye bir seçenek var onu kullanıp yazıcını seçebilirsin.
1615097872260.png
Dediğin kısım burası. "Daha fazla göster" sekmesine geçiş yapınca yukarıdaki gibi oluyor, yazıcım yok. Diğer yöntemi de test ettim. Diğer yazıcı aygıtlarında "Varsayılan yazıcı olarak ata" seçimi var fakat bu yazıcıda yok.
CD ile yükleniyor olabilir sürücüsü.
Normalde çalışıyordu. Uzun süre çalıştırmadıktan sonra tekrar çalıştırayım dedim, böyle oldu. Yine de bir sürücü güncellemeyi deneyeceğim.

Dediğin kısım burası. "Daha fazla göster" sekmesine geçiş yapınca yukarıdaki gibi oluyor, yazıcım yok. Diğer yöntemi de test ettim. Diğer yazıcı aygıtlarında "Varsayılan yazıcı olarak ata" seçimi var fakat bu yazıcıda yok.

Normalde çalışıyordu. Uzun süre çalıştırmadıktan sonra tekrar çalıştırayım dedim, böyle oldu. Yine de bir sürücü güncellemeyi deneyeceğim.
Tamam o zaman senin sorun kesinlikle driver bazlı. Öncelikle aygıt yöneticisinden yazıcını bul ve aygıtı sile tıkla. Daha sonra HP DeskJet 2600 All-in-One Yazıcı serisi Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği sitesinden basit sürücü yazılımını yükleyin. Bu şekilde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Tamam o zaman senin sorun kesinlikle driver bazlı. Öncelikle aygıt yöneticisinden yazıcını bul ve aygıtı sile tıkla. Daha sonra HP DeskJet 2600 All-in-One Yazıcı serisi Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği sitesinden basit sürücü yazılımını yükleyin. Bu şekilde kurulumu tamamlayabilirsiniz.
1615101734532.png
Sürücüyü kurdum. Yazıcı bilgisayara USB ile bağlı. Yazıcı aktif, aygıtlarda gözüküyor fakat burada yazıcıyı bulamıyor.

Orda işaretlenmesi gereken bir tik var. Aygıtı daha sonra bağlayacağım diye ona basıp devam eder misin? Bu tarz driverlerin çoğunda bu sorun var. Yazıcıyı kolay kolay görmüyorlar. Bu arada yazıcın açık ve usb kablosu bilgisayarına takılı olsun.

Orda işaretlenmesi gereken bir tik var. Aygıtı daha sonra bağlayacağım diye ona basıp devam eder misin? Bu tarz driverlerin çoğunda bu sorun var. Yazıcıyı kolay kolay görmüyorlar. Bu arada yazıcın açık ve usb kablosu bilgisayarına takılı olsun.
Denedim, yazıcıyı bulamadığını söyleyip kurulumu sonlandırdı. Şu anda halen aynı sorun bulunuyor.
Birkaç işlem yapmaya çalıştım fakat sonuç yine aynı.
1615103506159.png
Aygıt yöneticisinde böyle bir görünüm var.
1615103516353.png
Yazıcı uygulamalar tarafından görülüyor fakat bağlantıyı sağlayamıyor.
1615103523772.png
Bu da sürücü ile ilgili bir sorunun olduğunu gösteren görsel.
1615103582767.png
Sürücüyü kaldırdığımda bu hatayı alıyorum.
1615104432714.png
Şu görseli de paylaşmak istiyorum. Yazıcıyı bulan uygulama yazıcıyı bağlayamıyor.
___
Sürekli mesaj yazıp kendi mesajımı uzatmak istemiyorum. Ara sıra bir şey yazın da konuda kendi kendime konuşmuş gibi olmayayım. Bugün bir test daha yaptım. VirtualBox uygulamasında Windows 7 işletim sistemi çalıştırdım. USB ile HP yazıcıyı bağladım. Sonra sürücüyü kurdum. Sorunsuz bir şekilde çalıştı. Yazıcıdan çıktı aldım. Yani sorun yazılımsal olarak görünüyor. Kısacası Windows 10 işletim sisteminde yazıcı yazılımı ile ilgili bir sıkıntı var. Dediğim gibi kendi sistemimde silip kurdum ama yine aynı sorun. Önerileriniz neler?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı