Yazıcı değerlendirme anketi

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Baktım forumda yazıcı ile ilgili hiç doğru düzgün bilgiler yok. Ben de hem başka insanların yeni yazıcı alırken buradan bilgi almalarını hem de kendi yazıcınız ile ilgili içinizi döküp, güzel şeyler yazabileceğinizi düşündüğüm bir konu açıyorum.

Yazıcı marka ve model:
Yazıcı mürekkep türü ve modeli: Kartuş/Toner
Yazıcı baskı kalitesi: İyi/Orta/Kötü
Yazıcınızın iyi yanları:
Yazıcınızın kötü yanları:

Eklemek istediğiniz var ise ekleyin.

Mesela ben bir örnek yapayım:

Yazıcı marka ve modeli: HP Ink Advantage 1515 Deskjet
Yazıcı mürekkep türü: Kartuş - HP 615
Yazıcı baskı kalitesi: Siyah beyazlarda çok iyi ama benim renkli kartuşum yeşil tonlarda basıyor rengi. Çözemedim.
Yazıcının iyi yanları: Tarama-Kopyalama-Yazdırma hepsi var. Tasarımı güzel, sağlam makine, kullanımı çok kolay. Kartuş değiştirme falan çok basit.
Yazıcının kötü yanları: Kartuşlar çok pahalı. 2 Tane kartuş 70+70 = 140 TL ve biraz daha eklenerek yeni yazıcı alınabiliyor. Yazılımı çok eski. Çift taraflı baskı yok.

Baskı kalitesi siyah renklerde okulda-kırtasiyede bulunanlar ile neredeyse aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazıcı marka ve model: Canon Pixma G3400
Yazıcı mürekkep türü ve modeli: Tanklı
Yazıcı baskı kalitesi: Orta
Yazıcınızın iyi yanları: Mürekkep uzun süre dayanıyor.
Yazıcınızın kötü yanları: Birçok kez garantiye gitti.

Yazıcı marka ve model: Canon Pixma G3400
Yazıcı mürekkep türü ve modeli: Tanklı
Yazıcı baskı kalitesi: Orta
Yazıcınızın iyi yanları: Mürekkep uzun süre dayanıyor.
Yazıcınızın kötü yanları: Birçok kez garantiye gitti.

Oley ilk yorum. Çok teşekkürler sonunda beni ciddiye alan oldu. :D

Canon Pixma MP282:
Mürekkep püskürtmeli
Baskı kalitesinden memnunum.
Ama kartuşu bittikten sonra @Kaspersky Kullanıcısı 'nın durumuna düştüm. Allah'tan yazıcımda öyle bir engelleme sensörü yoktu. Ama çakma kartuş almamıştım, mürekkep enjekte etmiştik içine.
İyi yanları: Zamanında işimi gayet de fazlasıyla görmüştü, hem yazıcı hem tarayıcı hem fotokopi işlevi vardı.
Kötü yanları: İşe yaramamaya başlayınca parçaladım. :D

Sanırım o enjekte mürekkepten dolayı en sonlara doğru baskı kalitem iyice kötüleşmeye başlamıştı, sıvanmış tuğla gibi çıkıyordu çıktılar.
Kartuşlar işe yaramayınca, sökeyim dedim, sonra da bir köşede kaldı. Yani parçaladım derken bunu demek istiyorum.

Sanırım o enjekte mürekkepten dolayı en sonlara doğru baskı kalitem iyice kötüleşmeye başlamıştı, sıvanmış tuğla gibi çıkıyordu çıktılar.
Kartuşlar işe yaramayınca, sökeyim dedim, sonra da bir köşede kaldı. Yani parçaladım derken bunu demek istiyorum.

Kartuşlarımı dolduracaktım dolum seti sipariş etmiştim şimdi içime kurt düşürdünüz.

Yazıcı marka ve model: Brother HL-1211W-2T
Yazıcı mürekkep türü ve modeli: Toner - TN-1040 (Orijinali 100TL) + Drum - DR-1040 (Orijinali 200-250TL)
Yazıcı baskı kalitesi: Tonlamayı güzel yapıyor. Zaten mono bir yazıcı.
Yazıcınızın iyi yanları:
+Toneri ucuz (30-40TL - 1000 sayfa)
+Toner dolumu kolay (kendiniz yaparsanız 5-6TL maliyeti var)
+Drum da ucuz, 60TL'ye ünite haliyle alabilirsiniz veya 20TL'ye sadece drumun kendisini değiştirebilirsiniz.
+Çift kağıt geçmiyor hiç, sadece bir kez yırtık kağıt yüzünden sıkıştırma yaptı.
Yazıcınızın kötü yanları:
-Tarayıcı yok, fotokopi çekemezsiniz.
-Ve-Ge gibi birkaç markada kağıdı arkalı önlü yazdırırsanız ön yüzün üstünde lekeler var. Rahatsız etmiyor ve Xerox gibi markaların kağıtlarına lekesiz baskı veriyor.
-Havalar çok ısındığından beri kullanmadıkça kapağı kapalı tutuyorum, koku yayıyor biraz.

Genel anlamda memnunum. Deneme, test vb. basmak için ideal. Kartuşlular gibi 2 denemede bir dolum veya kartuş değişimine gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı