Yazıları Gölgeli Görmek

RickGrimes

Hectopat
Göz benim için en önemli organımdır. Doğarken nereni sigortalatmak istersin diye sorsalardı göz derdim.

Şimdi gelelim konuya ben yaklaşık 1 ay önce gözümün önünde çıkan, uçuşan siyah cisimler sebebiyle doktora gittim. Retina yırtılmasından korkuyordum. Muayane oldum ve bazı testler yapıldı. Gözümde bir şey olmadığını söyledi, bunlar olur önemli şeyler değil denildi. Sonra harf okuma testinde sonlara doğru bir kaç harfi okuyamadım. Bir şeyler söyledi derece falandı galiba. Daha sonra gözlük kullanmam gerektiğini söyledi. Fakat pek takmayı sevmediğim için almadım. O an benim için pek önemi yoktu.

Çünkü doktora gitmeden önce retinamın yırtıldığından şüpheleniyordum öyle olmadığını öğrenince rahatlamıştım ve gözlük falan umurumda değildi. Daha sonra yaklaşık 1-2 haftadır ben yazıları gölgeli görmeye başladım. Önceden böylemiydi şimdi mi farkettim bilmiyorum. Şuan yazdığım yazıları gölgeli görüyorum diyemem ama bazı yazıları gölgeli görüyorum.Çift görme gibi de değil hani böyle her şeyden 2 tanede görmüyorum ama üste doğru silik görüyorum. Tek gözle bakınca bu daha belirgin oluyor. Mesela telefondan Instagrama bakarken telefonu uzaklaştırınca yazılar hafiften gölgeli olmaya başlıyor. Yakın mesafede böyle sorun yok.

Bazen gözümde yanma ve batmalar da oluyor ama bunlar bilgisayara bakınca oluyor.

Uzaktaki harfleri okuyorum sorun olmuyor ama onları üste doğru silik gölgeli görüyorum ve canımı sıkan bir durum oluyor. Hele ki ışıklı yazıları. Psikolojik mi yapıyorum bilmiyorum. Çok odaklanıyor olabilrim de buna. Çünkü bugün yine dışarda bir insana bakarken kafasına odaklandım ve o kafasını harfleri görürken ki gibi silik gölgeli gördüm. Sizce ciddi bir şey var mı? Yoksa her şeyi psikolojik mi yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka doktora git. Bende doktora gittim. O yazı testini bana da yapmıştı. Zaten bir kere bakınca hepsini ezberledim:)Sonra bana hiç bir şeyin yok sağlamsın dedi.

Arada bazen bende uzaktaki yazıları göremiyorum. Bulanık oluyor. Çok nadir oluyor:dikkatli:

Göz benim için en önemli organımdır. Doğarken nereni sigortalatmak istersin diye sorsalardı göz derdim.

Şimdi gelelim konuya ben yaklaşık 1 ay önce gözümün önünde çıkan, uçuşan siyah cisimler sebebiyle doktora gittim. Retina yırtılmasından korkuyordum. Muayane oldum ve bazı testler yapıldı. Gözümde bir şey olmadığını söyledi, bunlar olur önemli şeyler değil denildi. Sonra harf okuma testinde sonlara doğru bir kaç harfi okuyamadım. Bir şeyler söyledi derece falandı galiba. Daha sonra gözlük kullanmam gerektiğini söyledi. Fakat pek takmayı sevmediğim için almadım. O an benim için pek önemi yoktu.

Çünkü doktora gitmeden önce retinamın yırtıldığından şüpheleniyordum öyle olmadığını öğrenince rahatlamıştım ve gözlük falan umurumda değildi. Daha sonra yaklaşık 1-2 haftadır ben yazıları gölgeli görmeye başladım. Önceden böylemiydi şimdi mi farkettim bilmiyorum. Şuan yazdığım yazıları gölgeli görüyorum diyemem ama bazı yazıları gölgeli görüyorum.Çift görme gibi de değil hani böyle her şeyden 2 tanede görmüyorum ama üste doğru silik görüyorum. Tek gözle bakınca bu daha belirgin oluyor. Mesela telefondan Instagrama bakarken telefonu uzaklaştırınca yazılar hafiften gölgeli olmaya başlıyor. Yakın mesafede böyle sorun yok.

Bazen gözümde yanma ve batmalar da oluyor ama bunlar bilgisayara bakınca oluyor.

Uzaktaki harfleri okuyorum sorun olmuyor ama onları üste doğru silik gölgeli görüyorum ve canımı sıkan bir durum oluyor. Hele ki ışıklı yazıları. Psikolojik mi yapıyorum bilmiyorum. Çok odaklanıyor olabilrim de buna. Çünkü bugün yine dışarda bir insana bakarken kafasına odaklandım ve o kafasını harfleri görürken ki gibi silik gölgeli gördüm. Sizce ciddi bir şey var mı? Yoksa her şeyi psikolojik mi yapıyorum?
Bende de aynısı var internette araştırdım bir sürü insanda da aynısı var doktorlar ya anlamıyorlar ya da uğraşmıyorlar en iyisi birbirimize numaramızı verelim ve whatsap grubu kuralım orda belki tedavi olan olur haberimiz olur

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorumda ayni sorundan ,yaklaşık 1.5 aydır müzdaribim çözüm bulabildinizmi psikolojim bozuldu üste doğru çift görmekten yardımlarınızı bekliyorum

Bence bu bir evrimsel süreç. İnsanların bakışlarını ufacık ekranlara sabitledikleri için ve insandaki ''ufuk'' kavramını yok ettikleri için bence bu gözde değişime yol açıyor. Buna bir de binaların içinde sıkışmış ''kent insanı'' olma faktörünü ekleyince iş daha da vahimleşiyor. Kimbilir belki de yıllardır hiçbiriniz bir ufka bakmamışsınızdır. Belki de aranızda ''ufuk'' nedir bilmeyen de vardır. Gözleri çok yormamak gerek ve doktorla da konuşmalısın bunu. Ve ayrıca mutlaka ufkunu genişlet. Bu gidişle insanların tümü ileriyi görmede sorun yaşayan aptal yaratıklara dönüşecek.
Tek gözle baktığında daha iyi görmen, gözündeki derece farkından kaynaklanıyor olabilir. Bazen de alkollü olmak ya da uyku bozukluğu da böyle şeylere neden olabilir.
...
depositphotos_106919588-stock-video-motor-boat-moves-on-water.jpg

Son düzenleme:
Çift görme gibi de değil hani böyle her şeyden 2 tanede görmüyorum ama üste doğru silik görüyorum

Bilmiyorum, miyop olabilir. Başka bir göz hastalığı da olabilir, doktora yine görünmeni öneririm.

Bir de harbiden, yazının başında dediğinin tam tersi olarak davranmışsın. En önem verdiğin organ göz ise neden gözlük takmayı reddedip, bir de aradan geçen zamana rağmen sorununu bir doktorla paylaşmayı denemedin? Bana hiç gözüne önem veriyormuşsun gibi gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı