Yazıları Gölgeli Görmek

Ne kullanıyorsun.
Join the sln.0 kullanıcısının sunucusu Discord Server! açtım şimdi bu linke tıkladığında olacak sanırım
Yanlış bilgilendirme.

Doktorda anlamıyor ki
Özele gittim detaylı incelemede sadece 0.75 göz bozukluğu çıktı.
Araştırma hastanesine gittim oradada epey inceledi prof inceliycem dedi ama sonuç yok hala.

Korkmayın keratakoz yok ben 5 senedir böyleyim.
Discord kullanıyor isen iletişim ve bilgilendirme yapabiliriz.
piyanist#22
Join the sln.0 kullanıcısının sunucusu Discord Server! açtım şimdi bu linke tıkladığında olacak sanırım
İsmim discordta Sln.0

Son düzenleme:
Arkadaşlar 10 ay önce takip etmiştim bu konuyu aynı sikayetlerimden dolayı şimdi bildirim dedi. Bu yaşadığınız durum %90 keratokonus isimli bir hastalık. Kornea ile ilgili bir bozukluk tam tedavisi yok kornea inceliyor ve dikleşiyor küçük bir işlemle durması sağlanıyor. Sonrasında tam görme için özel lensleri var. Hemen panik olmayın bir yaştan sonra kendisi artmıyor zaten 35 civarı. Bence gitmediyseniz bir göz doktoruna gidip kornea topografisi çektirin özele gitmenizi öneririm. Konu sahibi bana göre dört dörtlük bir keratokonus hastası benim gibi. Ama yanılma ihtimalim de var.

Selamlar bende son 1 haftadir sadece ama sadece beyaz suni ışıklardan gelen yazılarda yukarıya doğru silik bir şekilde gölgeli görüyorum gozleri kisinca artiyor ve baska hicbirseyde problem yok uzaktan bakınca daha da oluyor okumamda problem çıkarmıyor hatta etkilemiyor bile ama insan sebebini merak ediyor acaba psikolojik mi diye gözleri kırptıktan sonra yaklasik 7snden sonra olmaya basliyor hiçbir cisim veya objede olmuyor cok nadir suni isiklardan gelen yazi haric beyaz renkte baska bir şey varsa onda olabiliyor miyop veya astigmatim yok annemle babamda sadece 45'inden sonra olan goz rahatsizliklari var onun disinda sulalede yaslilik harici gozluk takan bile yok daha once bahar aylarinda goz alerjisi olmustum doktor damla verdi gecti ama o goruste problem cikarmamisti sadece gozumu kurulastirdi ben los isikta karanlikta biseyler bakmayi cok seven bir insanim sizce dediginiz hastalikla bir alakasi olabilir mi yakin zamanda muayene olmaya gidecegim(mesela su an telefonda yazilar siyah oldugundan 0 sorun) ben biraz dijital göz yorgunlugundan supheleniyorum ama PC'ye bakarken beyaz yazilarda hiç problem yasamamistim ki ben bazen 6-7 saat bile PC basinda duran adamim TV'ye bakimca fark ettim desem yeridir su an PC bakimda geri gelince
Editlerim ve bunun olma orani mesela cok isik olan bir yerdeysem daha fazla orta isiktaysam neredeyse hic az isiktaysam yine oluyor bu konuda beni aydinlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bu rahatsızlık piskolojik falan değil doktorlarda ezbere iş yapıyorlar. Doktora gidiyorsun derdini anlatıyorsun doğru dürüst dinlemiyorlar bile çünkü herşeye karşı bir önyargı geliştirmişler. Farklı bir olasılıkta hepsi mavi ekrana düşüyor.
Aynı rahatsızlığı uzun bir süredir bende yaşıyorum yaşım 46, 3 farklı göz doktaruna gittim hiçbiri de bana yardımcı olmadı, sanki ne olduğunu bilmiyorlar gibi geldi bana. Bende kendim araştırmaya başladım.
Şimdilik bulduğum şu; akşamları kan şekeriniz çok yükseldiğinde gözdeki bazı kan damarlarının yapısı bozuluyor ve siz gece yatarken kılcal kan damarları göze yeterince oksijen taşıyamıyorlar bunun sonucu olarak oksijensiz kalan bölgede bir tür hormon salgılanıyor. Bu hormon kılcal damarların genişlemesine ve geçirgenliğinin artmasına neden oluyor. Geçirgenliği artan damarlar yüzünden o bölgede ödem birikiyor. Biriken ödem bu görme bozukluğuna neden oluyor.
Ayrıca yüksek tansiyon hastalığıda işleri daha kötüye götürüyor. Bozulan damarların yerine yeni damarlar oluşuyor veya damarların aşırı büyümesine neden oluyor. Sinirlere baskı yaptığında işler daha da kötüleşebiliyor.
Sonuç olarak şeker diyeti yaparsanız bu sorundan kurtulursunuz diye düşünüyorum.

Bu rahatsızlık piskolojik falan değil doktorlarda ezbere iş yapıyorlar. Doktora gidiyorsun derdini anlatıyorsun doğru dürüst dinlemiyorlar bile çünkü herşeye karşı bir önyargı geliştirmişler. Farklı bir olasılıkta hepsi mavi ekrana düşüyor.
Aynı rahatsızlığı uzun bir süredir bende yaşıyorum yaşım 46, 3 farklı göz doktaruna gittim hiçbiri de bana yardımcı olmadı, sanki ne olduğunu bilmiyorlar gibi geldi bana. Bende kendim araştırmaya başladım.
Şimdilik bulduğum şu; akşamları kan şekeriniz çok yükseldiğinde gözdeki bazı kan damarlarının yapısı bozuluyor ve siz gece yatarken kılcal kan damarları göze yeterince oksijen taşıyamıyorlar bunun sonucu olarak oksijensiz kalan bölgede bir tür hormon salgılanıyor. Bu hormon kılcal damarların genişlemesine ve geçirgenliğinin artmasına neden oluyor. Geçirgenliği artan damarlar yüzünden o bölgede ödem birikiyor. Biriken ödem bu görme bozukluğuna neden oluyor.
Ayrıca yüksek tansiyon hastalığıda işleri daha kötüye götürüyor. Bozulan damarların yerine yeni damarlar oluşuyor veya damarların aşırı büyümesine neden oluyor. Sinirlere baskı yaptığında işler daha da kötüleşebiliyor.
Sonuç olarak şeker diyeti yaparsanız bu sorundan kurtulursunuz diye düşünüyorum.
Merhabalar ben de aynı sorunu yaşıyorum siz şeker diyeti yaptıktan sonra düzelme gördünüz mü?

evet şeket diyetiyle şekerimi 100 e kadar düşürdüm fakat bu diyeti uzun süre kontrol altında tutmak hayatı tam anlamıyla zehir ediyor. O yüzden bazı zamanlar kaçamaklar yaparak şekerimin tekrar yükselmesine izin veriyorum. Tabi ki aynı tek gözle çift görme sorunu yeniden aks ediyor. Yüksek tansiyon ve yüksek kan şekeri değerleri gözün en büyük düşmanı malesef.

Göz benim için en önemli organımdır. Doğarken nereni sigortalatmak istersin diye sorsalardı göz derdim.

Şimdi gelelim konuya ben yaklaşık 1 ay önce gözümün önünde çıkan, uçuşan siyah cisimler sebebiyle doktora gittim. Retina yırtılmasından korkuyordum. Muayane oldum ve bazı testler yapıldı. Gözümde bir şey olmadığını söyledi, bunlar olur önemli şeyler değil denildi. Sonra harf okuma testinde sonlara doğru birkaç harfi okuyamadım. Bir şeyler söyledi derece falandı galiba. Daha sonra gözlük kullanmam gerektiğini söyledi. Fakat pek takmayı sevmediğim için almadım. O an benim için pek önemi yoktu.

Çünkü doktora gitmeden önce retinamın yırtıldığından şüpheleniyordum öyle olmadığını öğrenince rahatlamıştım ve gözlük falan umurumda değildi. Daha sonra yaklaşık 1-2 haftadır ben yazıları gölgeli görmeye başladım. Önceden böyle miydi şimdi mi fark ettim bilmiyorum. Şu an yazdığım yazıları gölgeli görüyorum diyemem ama bazı yazıları gölgeli görüyorum. Çift görme gibi de değil hani böyle her şeyden 2 tanede görmüyorum ama üste doğru silik görüyorum. Tek gözle bakınca bu daha belirgin oluyor. Mesela telefondan ınstagrama bakarken telefonu uzaklaştırınca yazılar hafiften gölgeli olmaya başlıyor. Yakın mesafede böyle sorun yok.

Bazen gözümde yanma ve batmalar da oluyor ama bunlar bilgisayara bakınca oluyor.

Uzaktaki harfleri okuyorum sorun olmuyor ama onları üste doğru silik gölgeli görüyorum ve canımı sıkan bir durum oluyor. Hele ki ışıklı yazıları. Psikolojik mi yapıyorum bilmiyorum. Çok odaklanıyor olabilirim de buna. Çünkü bugün yine dışarıda bir insana bakarken kafasına odaklandım ve o kafasını harfleri görürken ki gibi silik gölgeli gördüm. Sizce ciddi bir şey var mı? Yoksa her şeyi psikolojik mi yapıyorum?

Hipermetrop olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı