Yazılı puanı ders içi etkinlikle verilebilir mi?

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Liseye gidiyorum. İngilizce hocamız yazılı sınavını 70 puan yapıp, kalan 30 puanı yarın herkesi tahtaya kaldırıp bize İngilizce sorular sorup İngilizce cevap isteyecek. 30 puanı da buradan verecek.
Ben çok rahat geçerim fakat böyle bir şey yapma lüksü var mı? Yasak değil mi? Yasaksa ne yapabilirim bu duruma karşı?
Teşekkürler.

Merhaba. Liseye gidiyorum. İngilizce hocamız yazılı sınavını 70 puan yapıp, kalan 30 puanı yarın herkesi tahtaya kaldırıp bize İngilizce sorular sorup İngilizce cevap isteyecek. 30 puanı da buradan verecek.
Ben çok rahat geçerim fakat böyle bir şey yapma lüksü var mı? Yasak değil mi? Yasaksa ne yapabilirim bu duruma karşı?
Teşekkürler.

Hiçbir şey yapamazsın. Çalışmaktan başka. İngilizce de normal bu durum.

Merhabalar. Liseye gidiyorum. İngilizce hocamız yazılı sınavını 70 puan yapıp, kalan 30 puanı yarın herkesi tahtaya kaldırıp bize İngilizce sorular sorup İngilizce cevap isteyecek. 30 puanı da buradan verecek.
Teşekkürler.
Siz geçebiliyorsanız hocayı neden mesleğinden etme şansınız bulunsun. Adamı kendi mesleğine bırakın.

Teşekkürler.
Hocanız sözlülerle ve performans notlarıyla beraber ders ortalamanızı yükseltme amacıyla yaparsa problem yok bence. Öyle kafasına göre yazılıya puan ekleyemez, herkes kağıtta ne aldıysa onu E-Okul'a işlemesi lazım.

Bu durum Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 45. maddesinde açıklanıyor:
1679324538668.png

Yeni konular

Geri
Yukarı