Yazilim alanında diplomasız iş bulabilir miyim?

jarvish

Decapat
Daha fazla  
Udemy gibi kurslarda dahil yazilima baslamayi dusunuyorum. Yurtdisindaki universitelerde yazilim alaninda bircok sertifika programi mevcut. Hizlandirilmis olarak alanina gore 4-5 ay gibi sürede derslere katilip sinavlari gecersek sertifika aliyormusuz. Bazilari programi bitirdikten sonra kariyer koclugu sunuyor. Cogu kisinin sirf kendi tecrubesiyle diplomasi olmadan yazilim alaninda calistigina sahit oldum ancak tam emin degilim. Cunku tecrube de tam olmadigi icin cogu yer dikkate almiyormus ancak yabanci formlarda programdan sonra is buldum diyenlerde cok var. Siz ne dusunuyorsunuz programa katilip risk almaya deger mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootcamp projelerine katıl, başarılı projeler ortaya koy oradakiler ile grup halinde proje üret sonra devamı gelir. Herkesin yaptığı gibi sadece video izlemeyle kimse seni işe almaz. Senden binlercesi var seni neden alayım der .
Türkiye gibi bir sektörde hala gereksiz şekilde diploma işe alımlarda etkili. Şirketler riski minimize etmek için sadece bootcamp yapmış olanlardan ziyade bootcamp + diploma yapanları alıyor.

Bootcamp projelerine katıl, başarılı projeler ortaya koy oradakiler ile grup halinde proje üret sonra devamı gelir. Herkesin yaptığı gibi sadece video izlemeyle kimse seni işe almaz. Senden binlercesi var seni neden alayım der .
Türkiye gibi bir sektörde hala gereksiz şekilde diploma işe alımlarda etkili. Şirketler riski minimize etmek için sadece bootcamp yapmış olanlardan ziyade bootcamp + diploma yapanları alıyor.
Bootcamp dusunuyorum bende hala arastirma asamasindayim. On hazirlik olarak udemy den baslicam. Amerika da diplomasiz olarak bootcamp yapmis olup ise giren cok duydum ama baska yerlerden emin degilim. Turkiye de zaten diplomasi olmayanlari dikkate almayacaklari bariz birsey. Sence bu sekilde Avrupa da kabul eden hangi ulkeler vardir bir bilgin var mi Turkiye den farklidir diye dusunuyorum bu diploma konusunda

Geri
Yukarı